AZS UJ Kraków nadal wygrywa, Sportis KKP nie sprawił niespodzianki

AZS UJ Kraków pokonał w 5. kolejce bydgoski Sportis 2:0. Gole na wagę trzech punktów zapewniła Katarzyna Daleszczyk, a także trafieniem samobójczym Matylda Bujak. Dzięki tej wygranej “Jagiellonki” nadal pozostają w grupie pościgowej za liderującym SMS-em Łódź.

Początek meczu mógł zwiastować dobre, wyrównane widowisko. Mieliśmy kilka sytuacji Sportisu, naprzemiennie z AZS-em UJ Kraków. Z czasem jednak zaczęła się zarysowywać przewaga gospodyń.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na obiekcie Prądniczanki, gdzie swoje mecze rozgrywa właśnie krakowski UJ, musieli czekać aż do 31 minuty. To właśnie wtedy prawą stroną pomknęły piłkarki Krzysztofa Kroka. Tuż przed polem karnym piłkę otrzymała niezawodna Katarzyna Daleszczyk i nie pozostało jej nic innego, jak umieścić piłkę w bramkę, obok bezradnie interweniującej Natalii Piątek.

Po straconym golu Sportis KKP był bardziej stłumiony i długo szukał swojej szansy na odrobienie strat. W 61. minucie padła bramka na 2-0 po fatalnym kiksie Matyldy Bujak. Kiedy już wydawało się, że akcja traci na znaczeniu, Agnieszka Derus posłała prostopadłą piłkę do Aleksandry Pleban. Młoda zawodniczka krakowskiego klubu resztkami sił skierowała piłkę wzdłuż bramki, a tam wybić ją chciała wspomniana Bujak, niefortunnie kierując futbolówkę do własnej bramki.

Zwycięstwo “Jagiellonek” pozostawia je w grupie ekip mocno ścigających TME SMS Łódź. Dla ekipy Adama Górala porażka oznacza mocną cumę w dolnych rejonach tabeli.

W następnej kolejce AZS UJ Kraków będzie podejmowany przed HydroTruck Radom. Sportis na własnym obiekcie zmierzy się natomiast z katowicką GieKSą.