Bayern Monachium z mistrzostwem w kobiecej Bundeslidze, Hat-trick Ewy Pajor na zakończenie sezonu

W ostatniej kolejce kobiecej Bundesligi Bayern Monachium zwyciężył z zespołem Eintrachtu Frankfurt 4:0 czym przypieczętował mistrzostwo w lidze i przerwał dominację drużyny VfL Wolfsburg, która przez ostatnie 4 sezony tryumfowała w lidze. Zespół z Wolfsburga również zwyciężył w swoim ostatnim ligowym spotkaniu, gromiąc Werder Brema aż 8:0, gdzie trzy trafienia zdobyła Ewa Pajor.

Ewa Pajor i Katarzyna Kiedrzynek przed tygodniem świętowały zwycięstwo w finale Pucharu Niemiec, dziś zostały wicemistrzyniami Niemiec. Choć ich zespół do ostatniej kolejki miał teoretyczną szansę na 1. miejsce w lidze, to by osiągnąć ten cel musiał liczyć na potknięcie Bayernu Monachium w ostatnim spotkaniu przy jednoczesnym zwycięstwie we własnym meczu przeciwko Werderowi Brema. Piłkarki Wolfsburga ze swojej części zadania spisały się wyśmienicie i wygrały spotkanie 8:0, w którym Hat-tricka zdobyła Ewa Pajor. Ale Bayern Monachium będąc o krok od wywalczenia mistrzostwa Niemiec nie mógł zmarnować takiej szansy i również zgarnął komplet punktów, wygrywając z Eintrachtem Frankfurt 4:0 i po pięciu latach przerwy został ponownie najlepszą drużyną kobiecej Bundesligi.

Pewną niespodzianką w ostatniej kolejce Bundesligi było zwycięstwo 1:0 zespołu SC Sand z Bayerem Leverkusen. Pełne spotkanie w barwach SC Sand rozegrała Patrycja Balcerzak, natomiast grająca w Leverkusen Sylwia Matysik została zmieniona po 69 minutach gry.

W kolejnym spotkaniu FFC Turbine Poczdam zremisował u siebie z SGS Essen 2:2. Od 66. minuty w barwach Poczdamu na boisku pojawiła się Małgorzata Mesjasz.

W innym spotkaniu z udziałem Polki, Meppen Agnieszki Winczo poniosło dotkliwą porażkę 5:0 na wyjeździe w meczu przeciwko Freiburgowi. Polka zagrała w spotkaniu od 63. minuty.

W ostatnim spotkaniu Hoffenheim zwyciężył na wyjeździe z drużyną Duisburga 1:3. Hoffenheim zajmujący ostatecznie 3. miejsce w lidze, podobnie jak VfL Wolfsburg, zapewnił sobie udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń. Z Bundesligą pożegnają się natomiast Duisburg oraz Meppen z Agnieszką Winczo w składzie.