
Bez niespodzianki w Rybniku. Medyk pewnie ogrywa TS ROW i nadal walczy o srebrny medal Mistrzostw Polski.
Mecz prowadzony pod dyktando Medyczek, zaledwie dwa odnotowane strzały w stronę bramki Jagody Sapor nie mogły wnieść wiele w poczynania przedostatniej drużyny Ekstraligi. Podopieczne Romana Jaczaka atakowały często, dobrze rozgrywając piłkę w środku pola.
Po jednym z podań w pole karne rzut rożny wywalczyła Anna Gawrońska, po dośrodkowaniu i wymianie kilku ping-ponogwych zagrań do piłki dopadła Alicia Tamburro. W 11. minucie było 1-0 dla gości.
Gospodynie nie położyły się przed rywalkami, ale ty wypunktowały je jeszcze w 20. oraz 50. minucie za sprawą “nieśmiertelnej” Anny Gawrońskiej. Najpierw podanie od Tamburro wykorzystała płaskim strzałem obok bezradnie interweniującej Kingi Seweryn, a w 50. minucie po prostopadłym podaniu od… Tamburro właśnie i przy małym błędzie Seweryn umieściła piłkę w bramce po raz drugi.
W 74. minucie spotkania wynik meczu ustaliła Dominika Kopińska, która pojawiła się na placu gry w przerwie meczu, zastępując Darię Nowak. Kopińska przy tej bramce musiała się troszkę napracować. Słabe podanie niemal przejęła Martyna Guzik, ale dwudziestoduwlatka w tej sytuacji zgrabnie się zastawiła, i bez problemu pokonała Kingę Seweryn.
Przyjezdne pewne pokonały rywalki, i na obecną chwilę mają jeden punkt straty do wicelidera, którym jest Górnik Łęczna, oraz trzeciego miejsca, które zajmuje łódzki SMS.
Ekstraliga – 19. kolejka
TS ROW Rybnik – KKPK Medyk Konin 0-4 (0-2)
11′ Tamburro, 20′,50′ Gawrońska, 74′ Kopińska
Sędzia: Agnieszka Olesiak
kartki: –
ROW: Seweryn – Kubik, Guzik, Zdechovanova, Botor, Pluta, Rozmus (87′ Sroka), Kozielska, Matla, Parzych (81′ Krzyżok), Stopka (69′ Nowosielska)
Medyk: Sapor – Castellano-Mugica, Sałąta (90′ Lepska), Michalopoulou (72′ Posiewska), Tamburro, Ambabila, Seybert, Dymińska (27′ Szydełko), Chudzik, Nowak (46′ Kopińska), Gawrońska (81′ Koronkiewicz)
fot. facebook.com/MedykOfficial