Bielszczanki od “wysokiego C” rozpoczynają zmagania na hali

Ten mecz elektryzował futsalowe południe. Z pojedynku faworytów zwycięskie przyjezdne z Bielska – Białej.

Trener Rekordu Samuel Jania miał bardzo wąską grupę zawodniczek, ale błyskawicznie Katarzyna Moskała postarała się, by szkoleniowiec mógł głębiej odetchnąć. I mimo, że w zespole AZS UJ na parkiecie były trzy reprezentantki Polski i jedna Czech, to widać było lepiej nastawione do walki przyjezdne. Jeśli do tego dodać przeciętną postawę młodej bramkarki “Jagiellonek”, to nie może dziwić, że po 20 minutach Rekord wygrywał w Krakowie 3-1. W drugiej połowie krakowianki rzuciły się na rywala, miały dwie dogodne sytuacje bramkowe, ale ich nie wykorzystały, za to po szybkim ataku Magdaleny Knysak ulokował piłkę pod poprzeczką, a po chwili precyzyjnym uderzeniem wykorzystała przedłużony rzut karny. Nadzieję AZS UJ dały gole Hynek i Maziarz, ale końcówka zdecydowanie należała do przyjezdnych.