fbpx

Centralna Liga Juniorek zakończona! Będzie zmiana przepisów na nowy sezon

Wbrew temu, co mogło się nam wydawać jeszcze wczoraj, pierwsze postanowienia dotyczące kobiecych rozgrywek już zapadły – PZPN postanowił zakończyć rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów we wszystkich kategoriach wiekowych, zarówno chłopców, jak i dziewcząt. Sezon można uznać za anulowany.

Polski Związek Piłki Nożnej postanowił bowiem, że w żadnej kategorii wiekowej nie są przewidziane spadki i awanse, wobec czego sezon 2020/2021 rozpocznie się dokładnie w takim samym składzie, co ten właśnie zakończony – Niestety, z wielkim bólem, ale musimy zakończyć sezon w rozgrywkach młodzieżowych. Oczywiście, prawo pozwala młodzieży na trenowanie w grupach sześcioosobowych, ale rozgrywki CLJ musimy zakończyć. Wkrótce rozpoczną się wakacje, a dokończenie tych lig przed nimi byłoby niemożliwe – powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem „Interia.pl”.

Żeńskie rozgrywki CLJ U-15 i CLJ U-17 nie zostaną dograne, przy czym w tych drugich dojdzie do bardzo istotnej zmiany. W przyszłym sezonie w Centralnej Lidze Juniorek do lat 17 na boisku będą mogły w każdej z drużyn występować cztery piłkarki o rok starsze niż dopuszczany limit wiekowy – Chodzi nam o zapewnienie okresu przejściowego dla tych, którzy z powodu pandemii nie mogli zyskać ogrania na finiszu wieku juniora – argumentował tę decyzję prezes PZPN.

W kobiecych rozgrywkach CLJ U-17 udało się rozegrać dziesięć kolejek. Liderem grupy południowej były zawodniczki UKS SMS Łódź, natomiast na północy prowadził Medyk Konin. W CLJ U-15 natomiast, nie licząc wstępnej fazy, nie wszystkim udało się rozegrać choćby jeden mecz, bowiem sezon na szczeblu międzywojewódzkim ruszył na początku marca.

Other Articles

EkstraligaNewsy
AngliaFrancjaHiszpaniaNewsyZagranica

Leave a Reply