fbpx

Czołowa tenisistka świata właścicielką klubu z amerykańskiej NWSL

W Stanach Zjednoczonych coraz więcej celebrytów, a także znanych sportowców postanawia zainwestować w kluby, również te kobiecej piłki. Najnowszym przykładem takich działań jest Naomi Osaka, która ogłosiła wczoraj zakup akcji North Carolina Courage – mistrzyń USA z 2018 i 2019 roku.

Jedna z najlepszych tenisistek świata postanowiła zainwestować w ekipę z Karoliny Północnej, stając się tym samym obok Stephena Malika współwłaścicielką założonego przed czterema laty zespołu – Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na sport kobiet i wspierać nowe pokolenie młodych dziewcząt. Jestem przedsiębiorcza i stawiam sobie całkiem ambitne cele – powiedziała Japonka po oficjalnym ogłoszeniu informacji o jej najnowszej inwestycji.

Kobiety, które zainwestowały w mój rozwój sprawiły, że jestem dziś tym, kim jestem. Nie wiem, gdzie bym była bez nich. Z dumą ogłaszam, że jestem teraz właścicielką North Carolina Courage – napisała 23-letnia tenisistka na Twitterze.

Osaka, w aktualnym rankingu plasująca się na trzecim miejscu na świecie to nie jedyna tenisistka, która postanowiła zainwestować w kobiecą piłkę w USA. W ubiegłym roku głośno było o tworzonym dopiero klubie Angel City FC, który dołączy do rozgrywek National Women’s Soccer League w 2022 roku. Na liście celebrytów, którzy postanowili włączyć się w jego tworzenie znalazły się między innymi Natalie Portman, Eva Longoria, Abby Wambach, ale także była tenisowa mistrzyni Serena Williams.

Naomi Osaka w ubiegłym roku została przez prestiżowy magazyn “Forbes” uznana najlepiej zarabiającą sportsmenką na świecie. W ciągu branych wówczas pod uwagę 12 miesięcy udało jej się zarobić niemal 40 milionów dolarów.

Other Articles

NewsyReprezentacjaU-19
EkstraligaNewsyWywiady

Leave a Reply