fbpx

Cztery zawodniczki z zagranicy w kadrze U-19 na turniej w La Mandze

Cztery utalentowane Polki występujące w czterech różnych krajach zostały powołane przez Ninę Patalon na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 19, która na początku marca wystąpi w towarzyskim turnieju w hiszpańskiej La Mandze.

Najbliżej do Hiszpanii będzie miała Natalia Padilla Bidas, która na co dzień swoje umiejętności szkoli w juniorskiej ekipie Malagi. Utalentowana, 17-letni pomocniczka ma już spore doświadczenie w grze z Orzełkiem na piersi i od dłuższego czasu znajduje się wśród powoływanych do reprezentacji piłkarek. Spory staż w kadrze Niny Patalon ma także 18-letnia skrzydłowa, Alexis Legowski. Ona na zgrupowanie będzie miała najdalej, bowiem przyleci na nie aż zza Oceanu, gdzie reprezentuje bostoński Northeastern University.

Zdecydowanie większe doświadczenie w seniorskiej piłce z ma kolejna z powołanych – Michelle Biskup (na zdjęciu). 18-letnia pomocniczka już w poprzednim sezonie zadebiutowała w 2. Bundeslidze w barwach FC Köln. Zanotowała dwa epizody, więc śmiało do swojego CV może dopisać udział w awansie „Kozłów” do niemieckiej elity. W poszukiwaniu większych szans na grę Biskup zdecydowała się latem na zmianę klubu. Pozostała na poziomie 2. ligi, dzięki czemu w koszulce Borussii Mönchengladbach udało jej się zanotować w rundzie jesiennej trwających rozgrywek 10 występów, z czego trzy w podstawowej jedenastce.

Na debiut w kadrze Niny Patalon z powołanej czwórki czeka jedynie Milena Kokosz. Ta lewoskrzydłowa występuje obecnie w Åsane Fotball – drużynie środka tabeli drugiej ligi norweskiej. Jest podstawową zawodniczką tej ekipy, w sezonie 2019 (system wiosna-jesień) rozegrała 22 mecze, strzelając 7 goli. Znakomicie zaprezentowała się na konsultacjach szkoleniowych w listopadzie i styczniu, dlatego Nina Patalon będzie zapewne chciała sprawdzić teraz jej umiejętności w warunkach meczowych.

Na turnieju w La Mandze Polki zagrają ze Szwecją (4 marca, godz. 18:00), Danią (6 marca, godz. 14:00) oraz Holandią (8 marca, godz. 14:00).

Other Articles

NewsyReprezentacjaU-17
NewsyPolki za granicąWłochyZagranica

Leave a Reply