Dla kogo szampan dla kogo łzy. Czas na ostatnią kolejkę Orlen Ekstraligi

Przed nami ostatnia 22. kolejka Orlen Ekstraligi. Już dawno nie było takiej sytuacji, gdy właśnie ostatnia kolejka mogła tak bardzo wpłynąć na losy mistrzostwa jak i spadków.  Wszystkie dzisiejsze spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00.

Jednym z dwóch największych hitów tej kolejki będzie spotkanie w Koninie. To tutaj mogą się rozstrzygnąć losy tak mistrzostwa jak i spadku Orlen Ekstraligi. Medyk Konin podejmie GKS Katowice. Liderki z Katowic które już we wcześniejszej kolejce mogły zapewnić sobie mistrzostwo są zdeterminowane zakończyć ten sezon na pierwszym miejscu i zrobią wszystko by dziś postawić kropkę nad i. Medyczki po raz pierwszy od wielu lat nie są jeszcze pewne swego udziału w przyszłym sezonie Orlen Ekstraligi by być spokojne o ligowy byt muszą co najmniej zremisować z Gks-em co wcale nie będzie łatwe. Mecz ten pokaże TVP Sport.

Drugie arcyważne spotkanie odbędzie się w Łodzi gdzie tamtejszy SMS podejmie Górnika Łęczna. Łodzianki które marzą o obronie mistrzowskiego tytułu muszą wygrać ten mecz zawodniczki z Łęcznej które walczą o srebrny medal muszą pokonać Łodzianki, a że potrafią to zrobić pokazały już w rundzie jesiennej wygrywając wysoko z SMS-em 5:2. Co ciekawe, jeżeli to właśnie przyjezdne wygrają mecz w Łodzi to GKS Katowice będzie mistrzem Polski.

Na drugim biegunie tabeli ligowej Sportis Bydgoszcz jedzie do Radomia by powalczyć z drużyną HydroTrackem. Radomianki już pożegnały się z Ekstraligą, jednak na pewno nie ułatwią zadania bydgoszczankom, które jeżeli chcą pozostać Orlen Ekstralidze muszą wygrać ten mecz i liczyć na porażkę medyka z Katowicami.

We Wrocławiu zawodniczki Śląska podejmą drużynę Pogoni Szczecin, która walczy o czwartą lokatę w Ekstralidze. Zawodniczki Pogoni, które rozegrały fenomenalną rundę wiosenną chciałyby zakończyć tą rundę jak najwyżej.

W Tczewie odbędą się Derby Pomorza, gdzie Pogoń podejmie Orlen Gdańsk. Tczewianki, jeżeli marzą o 8 miejscu w tabeli muszą wygrać mecz co najmniej trzema bramkami.

Ostatnim meczu Czarny Sosnowiec podejmą u siebie Jagiellonki z Krakowa Jagiellonki które walczą o 4 pozycję.

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska
Górnik Łęczna
EkstraligaNewsyPolska
GKS Katowice

Comments (1)

  1. Ciekawe z kim spadnie Radom do pierwszej ligi? Ta w ogóle to właśnie w Radomiu jest dziś bardzo ważny mecz 🙂 Potem dopiero Konin, reszta to mecze typu bez spiny 🙂

Dodaj komenntarz