Fot. Anna Langowska/AP 2010 ORLEN Gdańsk

Doświadczona defensorka odchodzi z AP Orlen Gdańsk

Po dwóch sezonach spędzonych w AP Orlen Gdańsk amerykańska defensorka Ellie Christon odchodzi z siódmego zespołu Orlen Ekstraligi-poinforowała zawodniczka na swoich mediach społecznościowych.

Doceniacie naszą pracę? Postawcie nam kawę!
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Reklama

W rundzie jesiennej Christon zmagała się z kontuzją i rozegrała na boiskach Orlen Ekstraligi dwa spotkania, wystąpiła również w dwóch spotkaniach Orlen Pucharu Polski. Doświadczona defensorka podczas pobytu w Gdańsku rozegrała w barwach AP Orlenu 28 spotkań (22 w Orlen Ekstralidze i 6 w Orlen Pucharze Polski).

32-letnia zawodniczka do zespołu z Gdańska trafiła w lipcu 2024 roku z angielskiego Durham Women’s, który występował w Women’s Championship. W lipcu 2025 roku zawodniczka przedłużyła o rok kontrakt z AP Orlenem Gdańsk, o czym pisaliśmy: Ellie Christon zostaje w AP Orlen Gdańsk.

Reklama
Opublikowano: 29.11.25

Polecamy