Dreszczowiec w Bielsku-Białej z pozytywnym zakończeniem dla gospodyń

O ostatnie miejsce do Finalu Four w Bielsku – Białej walczyły miejscowy Rekord z KS Górzem Nowy Świt. W pierwszy meczu Górzno pokonały we własnej Hali Rekord 3:1 i do Bielska-Białej udał się z nastawieniem utrzymania korzystnego rezultatu.

Początek dzisiejszego meczu lepiej weszły przyjezdne, które to po pierwszych  pięciu minutach prowadziły już 2:0 po bramkach Patrycji Polewskiej oraz Mai Kozłowskiej. W 9 minucie bramkę kontaktową zdobył Rekord. Świętnie rozegrany rzut rożny strzałem z dystansu na bramkę zamieniła Katarzyna Moskała.  W 14 minucie meczu po świetnym rozegraniu stały fragmentu gry Agata Bała trafiła w same okienko bramki strzeżonej przez Natalie Majewską. Mimo sytuacji z obu stron wynik wynik do przerwy nie uległ zmianie,

Po zmianie stron kibice zgromadzeni Bielskiej zobaczyli zupełnie inny zespół Rekordu. Dzięki taktycznym zagraniu Trenera Jani  poprzez szybsze zmiany zawodniczek,  zespół gospodarzy coraz częściej zagrażał  pod bramką Górzna. W 22 minucie meczu Wiktoria Nowak pięknym strzałem za pola karnego dała sygnał  do odrabiania strat. I tak też się stało ambitnie grający Rekord z świetną dysponowaną bramkarką w dniu dzisiejszym, która mocnymi strzałami ze swojego pola karnego bombardowała bramkę strzeżoną przez Marię Ozimek zdobywał kolejne bramki za sprawą Wiktorii Nowak, Natalii Majewskiej odrabiał straty. Nieco opadający z sił drużyna przyjezdnych w 36 minucie meczu zdobyła swoją czwartą bramkę, kiedy to piłka po  dośrodkowaniu niefortunnie odbiła Kłębek do swojej bramki. Minute później  bramka Martyny Gąsiorek przedłużyła losy meczu i mieliśmy dogrywkę. W dogrywce zobaczyliśmy bramkę autorstwa Wiktorii Nowak i to rekord po dramatycznym i emocjonującym meczu mógł świętować swój awans do najlepszej czwórki ligi.