Druga sparingowa porażka Medyka Konin, nowe piłkarki już strzelają

Nie najlepiej w zimowych sparingach prezentują się piłkarki Medyka Konin, które dzisiaj przegrały po raz drugi tej zimy. Podopieczne Romana Jaszczaka uległy 3:5 ekstraligowej Olimpii Szczecin, a wszystkie bramki dla koninianek zdobyły ogłoszone w tym tygodniu nowe wzmocnienia drużyny.

W pierwszej połowie zajmująca dopiero dziewiąte miejsce w tabeli Ekstraligi Olimpia rozgromiła wicemistrzynie Polski aż 4:0. Piłkę do siatki znajdującego się w Słubicach stadionu dwukrotnie wpakowały Kornelia Grosicka oraz Natalia Oleszkiewicz.

Po zmianie stron znacznie bardziej do głosu zaczęły wreszcie dochodzić piłkarki z Wielkopolski. Jako pierwsza w 53. minucie gola zdobyła Alicia Tamburro. Jedenaście minut później inna zakontraktowana przed kilkoma dniami nowa piłkarka – Androniki Michalopoulou, zmniejszyła stratę Medyczek do dwóch trafień. Autorką kontaktowej bramki została natomiast na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem Tamburro. Był to jednak kres możliwości ekipy Romana Jaszczaka dzisiejszego dnia, a w dodatku Olimpia zdołała “dobić” jeszcze swoje ligowe rywalki. W 90. minucie hat-tricka skompletowała Kornelia Grosicka, ustalając tym samym końcowy rezultat na 5:3.

To druga sparingowa porażka Medyka Konin w tym roku. Na starcie przygotowań 3:2 lepsze od wicemistrzyń Polski okazały się piłkarki pierwszoligowej Polonii Środa Wielkopolska. Później trzecia obecnie siła Ekstraligi gromiła Bielawiankę Bielawa 7:1 i Rolnika B. Głogówek 8:1. Olimpia natomiast również przygotowania rozpoczęła od porażki 2:3 – z męskim zespołem UKS-u Dębno. Następnie przyszła porażka 1:4 ze Sportisem KKP Bydgoszcz oraz triumf 5:0 nad drugoligową Kotwicą Kołobrzeg.

Co ciekawe, dla obu drużyn następnym sparingowym rywalem będzie AP LOTOS Gdańsk. Koninianki podejmą beniaminka Ekstraligi 21 lutego, natomiast ekipa ze Szczecina zmierzy się z nimi 27 lub 28 lutego.