fbpx

Drugi z beniaminków zapowiada wzmocnienia, trzy nowe piłkarki w AP LG Gdańsk

Podczas gdy TS ROW Rybnik prezentuje coraz więcej wzmocnień, odkrywania kart nie rozpoczął jeszcze drugi z beniaminków Ekstraligi – Akademia Piłkarska LG Gdańsk. Powoli dochodzą jednak pierwsze sygnały o letnich zmianach kadrowych mistrzyń północnej grupy I ligi.

AP LG poinformowała, że dzisiaj rozpoczyna się letni obóz przygotowawczy zespołu w Słupsku. Udadzą się na niego 24 piłkarki. 15 z nich oglądaliśmy już w barwach zespołu znad morza, aż sześć zostało włączonych do pierwszej drużyny z ekipy juniorskiej, natomiast trzy kolejne to całkowicie nowe twarze, których personalia powinniśmy poznać w najbliższym czasie.

Co więcej, dowiedzieliśmy się również, że na przedsezonowym zgrupowaniu pojawią się dwie zagraniczne piłkarki gdańskiego klubu. Oznacza to, że Akademię Piłkarską LG Gdańsk opuści zapewne jedna z trzech grających dotychczas w zespole Ukrainek. W minionym sezonie dla beniaminka Ekstraligi grały obrończyni Romana Lukach, pomocniczka Wiktoria Khuda oraz napastniczka Olga Kozhevnikova.

Klub z Trójmiasta zapowiada, że w premierowym sezonie gry na najwyższym szczeblu AP LG nie interesuje jedynie walka o utrzymanie – W najbliższym sezonie celujemy w środek tabeli, ale mamy plan długodystansowy. Gdańsk zasługuje na to, by mieć mistrzowską drużynę. Wiemy, że wymaga to dobrego szkolenia i organizacji, ale potrafimy inwestować w przyszłość i to robimy – powiedział w rozmowie z „laczynaspilka.pl” prezes Tomasz Bocheński.

 

fot. Anna Langowska/facebook.com/APLG2010

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyNiższe ligiPolska

Leave a Reply