Ekstraliga: Alice Ogebe show! Cztery gole Nigeryjki pozbawiły beniaminka złudzeń

Sportis KKP Bydgoszcz coraz poważniej zaczyna aspirować do miana rewelacji sezonu Ekstraligi. W 3. kolejce podopieczne Adama Górala rozbiły TS ROW Rybnik 4:1, a wszystkie bramki dla ekipy gości strzeliła Nigeryjka Alice Ogebe.

Jako pierwsza groźną okazję mogła mieć Priscilla Hagan, jednak po przejęciu piłki w środkowej strefie zbyt pochopnie podjęła decyzję o strzale z dystansu i jej próba była daleka od ideału. W odpowiedzi, w 7. minucie świetną szansę miała inna piłkarka z Afryki, Alice Ogebe. Nigeryjka dostała piłkę “na dobieg” od Martyny Boguszyńskiej i wyszła na dogodną pozycję. Udało jej się minąć wychodzącą z bramki Justynę Kuś, lecz zwlekała z oddaniem strzału i akcja skończyła się zablokowaniem jej dośrodkowania z prawego skrzydła. Już na początku spotkania kontuzji w szeregach gospodyń nabawiła się sprowadzona tego lata z Medyka Konin Stanislava Lišková. Jej miejsce zajęła inna nowa piłkarka – Czeszka Martina Bulavová. Po niespełna kwadransie gry Sportis KKP zaatakował tym razem lewą flanką. Weronika Andrzejewska obsłużyła prostopadłym podaniem Karolinę Majdę, a ta wpadła w pole karne i oddała strzał z ostrego kąta, z czym poradziła sobie jednak Kuś. Futbolówka wróciła jednak do Majdy, a ta wycofała do środka. Ostatecznie piłka znalazła się na prawej flance pod nogami Alice Ogebe, a ta oddała mocny strzał, z którym nie poradziła sobie bramkarka ROW-u, dzięki czemu przyjezdne wyszły na prowadzenie. Chwilę po wznowieniu bydgoszczanki miały kolejną szansę, lecz tym razem z uderzeniem zza pola karnego poradziła sobie Justyna Kuś. Strzelała Karolina Majda. Kilka chwil później po błędzie defensywy gospodyń piłka znalazła się pod nogami niepilnowanej Ogebe, która pojawiła się tym razem na lewym skrzydle. Nigeryjka bez zastanowienia oddała strzał, który nie zagroził Justynie Kuś. W jednym z niewielu ataków ROW-u w pierwszej części gry Martyna Guzik oddała piłkę Priscilli Hagan, a reprezentantka Ghany podjęła decyzję o uderzeniu z dystansu. Kamila Rosińska z łatwością złapała piłkę. Nie minęła minuta, a po przeciwnej stronie boiska Alice Ogebe cieszyła się ze swojego drugiego gola w Ekstralidze. Nieporadne rozgrywanie rywalek przed własną bramką wykorzystała Karolina Majda, wykładając piłkę swojej klubowej koleżance, a Ogebe nie pozostało nic innego, jak strzałem z pierwszej piłki pokonać ponownie Patrycję Dulak.

Po zmianie stron reprezentantka Nigerii strzeliła kolejne dwie bramki. Hat-tricka skompletowała po niespełna godzinie gry, a kilka minut później zmieniła rezultat na 4:0 dla podopiecznych Adama Górala. Beniaminka stać było dzisiaj tylko na jedno honorowe trafienie autorstwa Priscilli Hagan.

Po trzech kolejkach bydgoszczanki mają na swoim koncie sześć punktów. Ich kolejnymi rywalkami będzie SMS Łódź. Starcie to będzie transmitowane w najbliższą sobotę w TVP Sport. Rybniczanki o premierowe punkty powalczą natomiast na wyjeździe z Olimpią Szczecin.