Ekstraliga: Nieskuteczny Medyk wygrywa 3:0, Olimpia wciąż bez punktów

Medyk Konin przed własną publicznością w starciu z Olimpią Szczecin nie błyszczał skutecznością. Doświadczenie i wyrachowanie podopiecznych Romana Jaszczaka pozwoliły im jednak na zanotowanie pewnej wygranej 3:0.

Medyk rozpoczął swój napór już od pierwszych sekund, jednak wywalczone rzuty rożne nie dały zagrożenia bramce Natalii Piątek. Po przeciwnej stronie w 3. minucie z dystansu Jagodę Sapor chciała zaskoczyć Paulina Oleksiak, lecz bramkarka gospodyń z łatwością wyłapała tę próbę. Po niespełna kwadransie gry Gabriela Grzywińska obsłużyła prostopadłym podaniem Dominikę Kopińską, a ta zdecydowała się na strzał, który poszybował nad poprzeczką bramki Olimpii. W 23. minucie po krótnim rozegraniu rzutu rożnego z dystansu strzelała Grzywińska i choć część kibiców już widziała piłkę w siatce, ta minęła bramkę Natalii Piątek. W 38. minucie natomiast najpierw z prawej strony w pole karne dośrodkowała Dominique Bond-Flasza, lecz Anna Gawrońska nie skorzystała ze zderzenia dwóch defensorek szczecińskiej ekipy. Kapitan gospodyń postanowiła po chwili wycofać jednak piłkę do Nicole Zając, a ta oddała groźny strzał, z którym poradziła sobie jednak bramkarka przyjezdnych. Już 120 sekund później Natalia Piątek ponownie musiała interweniować. Tym razem Bond-Flasza “wypuściła” po prawej stronie Klaudię Fabovą, a ta zdecydowała się na strzał. W pierwszej połowie podopieczne Romana Jaszczaka były bardzo nieskuteczne, wobec czego obie drużyny do szatni zeszły z bezbramkowym remisem.

Worek z bramkami rozwiązał się wreszcie w 54. minucie. Dominique Bond-Flasza chciała dośrdodkować w pole karne, a przeszkodzić jej w tym chciała Amelia Bińkowska. Utalentowana atakująca ekipy ze Szczecina miała jednak pecha, bowiem interweniowała tak niefortunnie, że piłka od niej odbita zaskoczyła Natalię Piątek i wpadła tuż przy słupku do siatki. Cztery minuty później zza pola karnego ponownie szczęścia próbowała Gabriela Grzywińska. Tym razem Piątek spisała się jednak bez zarzutu. W 67. minucie Anna Gawrońska mogła zanotować asystę, lecz jej podanie w pole karne do Fabovej dobrze przechwyciła bramkarka Olimpii. Kilkadziesiąt sekund później prowadzenie gospodyń podwyższyć mogła wprowadzona z ławki Alicja Piechocka, lecz jej uderzenie z pola karnego obroniła Natalia Piątek. Bramkarka szczecińskiego zespołu nie zdołała zanotować dzisiaj pełnego występu. Po osiemdziesięciu minutach gry zeszła z murawy sygnalizując kontuzję, a jej miejsce zajęła Joanna Pastusiak. 19-latka wejście w mecz miała najgorsze z możliwych, bowiem po zaledwie kilkudziesięciu skundach, już w swoim drugim kontakcie z piłką… sprokurowała rzut karny, faulując w “szesnastce” Annę Gawrońską. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła Gabriela Grzywińska, a jej strzał trafił jedynie w poprzeczkę. Bardzo szybko dobić starała się Nikol Kaletka… lecz ona także obiła górne obramowanie bramki Joanny Pastusiak i koniński zespół wciąż utrzymywał się na skromnym prowadzeniu. W 85. minucie wreszcie piłkarkom prowadzonym przez Romana Jaszczaka udało się trafić na 2:0. Nikol Kaletka posłała prostopadłą piłkę do nieupilnowanej Klaudii Fabovej, a ta strzeliła swoją trzecią bramkę w tym sezonie. W 90. minucie Anna Gawrońska wywalczyła kolejny rzut karny. Tym razem została sfaulowana przez Joannę Surmiak, a piłki nie oddała żadnej ze swoich młodszych koleżanek i sama podeszła do wykonywania “jedenastki”. Kapitan Medyka spokojnym uderzeniem ustaliła rezultat na 3:0.

W 4. kolejce koninianki na wyjeździe zmierzą się z Rolnikiem B. Głogówek, natomiast szczecińska Olimpia o pierwsze w tym sezonie punkty powalczy przed własną publicznością z ROW-em Rybnik.