FC10 Zgierz z trzecią porażką na KMŚ. Mistrzynie Włoch za mocne dla mistrzyń Polski

Po tym, jak włoskie FBA Beach Soccer przegrało aż 2:9 z Grembachem Łódź, mogło się wydawać, że mistrzynie Italii będą w zasięgu najlepszego klubu piłki nożnej plażowej w naszym kraju. Życie jednak brutalnie zweryfikowało te nadzieje, bowiem ekipa ta rozbiła FC10 Zgierz 4:2.

Trzeci pojedynek na trwających właśnie Klubowych Mistrzostwach Świata udanie rozpoczął się dla mistrzyń Polski. Prowadzenie zgierzankom dała w 6. minucie Joanna Ścisłowska, która wykorzystała celny wyrzut piłki przez Dominikę Dewicką. Niewiele ponad dwie minuty gry później do remisu precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego z połowy boiska doprowadziła Melania Pisa.

Dość szybko po zmianie stron Rebecca Ponzini zdołała wyprowadzić Włoszki na prowadzenie. W drugiej tercji przewagę przedstawicielek gospodarzy turnieju o Klubowe Mistrzostwo Świata powiększyła jeszcze Veronica Privitera.

W ostatniej odsłonie mistrzynie Polski zamiast odrabiać straty, dały się pokonać po raz czwarty. Rezultat tego starcia na 4:1 dla FBA zmieniła w 27. minucie Veronica Privitera. Ostatnie słowo należało do złotych medalistek mistrzostw Polski, lecz było to jedynie zmniejszenie rozmiarów porażki. Wynik tego pojedynku na niespełna dwie minuty gry przed końcem ustaliła po rozegraniu rzutu rożnego Joanna Ścisłowska. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę obejrzała piłkarka mistrzyń Włoch – Giulia Gloria.

Zgierzanki z Women’s World Winners Cup pożegnają się w najbliższą niedzielę meczem z Grembachem Łódź. Pierwszy gwizdek tego starcia zabrzmi o 16:30.

Women’s World Winners Cup – 3. mecz (grupa A)
FC10 Zgierz – FBA Beach Soccer 2:4