Fleury gromi w Pucharze Francji, gol Eweliny Kamczyk

FC Fleury 91 nie miało najmniejszych problemów w pojedynku 1/16 Pucharu Francji z drugoligowym Montauban FC Tarn-et-Garonne. “Les Essonniennes” wygrały 5:1, a jedną z bramek strzeliła Ewelina Kamczyk.

24-latka wybiegła w podstawowym składzie Fleury, w którego szeregach zabrakło Dominiki Grabowskiej. Wyżej notowane gospodynie wynik otworzyły w 12. minucie za sprawą trafienia 18-letniej Aïrine Fontaine. Sześć minut później wynik podwyższyła Léa Le Garrec. Autorką następnej bramki została Inès Konan. Ewalina Kamczyk natomiast w 36. minucie ustaliła wynik pierwszej połowy na 4:0.

Montauban FCTG stać było dzisiaj tylko na jedno honorowe trafienie. Drugoligowiec z bramki cieszył się w 50. minucie. Ostatnie słowo w tym pojedynku i tak należało jednak do faworyzowanych gospodyń. Rezultat tego starcia ustaliła ta, która w pierwszej połowie rozwiązała worek z bramkami, czyli Aïrine Fontaine.

Dzięki wygranej 5:1 Fleury awansowało do 1/8 finału krajowego pucharu. Ewalina Kamczyk w dzisiejszym pojedynku przebywała na murawie przez 59 minut. Przed upływem godziny gry zastąpiła ją Laurine Baga.