fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

Walcząca o ekstraligowy byt szczecińska Olimpia zawitała do Wrocławia na mecz z tamtejszym Śląskiem. Gang Jagieły, niesiony dobrymi nastrojami po awansie do finału krajowego pucharu, zwyciężył.

Obydwa zespoły postawiły na twardą walkę. Starć pomiędzy zawodniczkami było co nie miara. Podopieczne Macieja Wyganowskiego, który debiutował w roli szkoleniowca Olimpii, szukały swoich szans w kontratakach. Lecz wszelkie zapędy szczecinianek skutecznie hamowała defensywa Śląska pod kierownictwem Aleksandry Dudziak i Oliwii Krysman. W 84 minucie wrocławianki wyszły z szybką kontrą. Piłka spadła pod nogi Karoliny Iwaśko, która pognała jak najlepszy sprinter, wpadła w pole karne Natalii Radkiewicz i precyzyjnym strzałem dała prowadzenie oraz cenne trzy punkty swojej ekipie. Swoją drogą popularna “Iwa” nie pierwszy raz swoją postawą daje sygnał, że zasługuje na sprawdzenie w najważniejszej drużynie w Polsce, czyli w seniorskiej kadrze.

Za tydzień Gang Jagieły zmierzy się ze Sportisem KKP Bydgoszcz a szczecinianki na własnym obiekcie podejmować będą bezpośrednie rywalki w walce o utrzymanie, Tarnovię Tarnów.

Ekstraliga, 20.kolejka
WKS Śląsk Wrocław – MKS Olimpia Szczecin 1:0 (0:0)
Iwaśko 84`

Ślask: Bocian – Węcławek, Dudziak, Krysman, Kulig, Żurek, Ostrowska, Buś Martyna, Buś Marcelina, Iwaśko, Czudecka
Olimpia: Radkiewicz – Oleszkiewicz, Ziemba, Szymaszek, Brodzik, Dzhurenko, Michalczyk, Kalinina, Brzozowska, Garbowska, Szcześniak

 

Sędzia główna:  Monika Mularczyk
Sędzie asystentki: Julia Bukarowicz, Aleksandra Ulanowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here