Gol Małgorzaty Mesjasz, dramat Turbine Poczdam

Udanie do gry po przymusowej przerwie powróciła Małgorzata Mesjasz. Polka strzeliła bramkę dla Turbine Poczdam w meczu 17. kolejki Frauen Bundesligi. Jej zespół wypuścił z rąk dwubramkowe prowadzenie z SC Freiburg, przegrywając 2:3.

Reprezentantka Polski wybiegła w podstawowym składzie i otworzyła wynik tego starcia w 20. minucie. To już trzeci w tym sezonie gol znanej ze świetnej skuteczności środkowej obrończyni. Cztery minuty później Turbine prowadziło już 2:0 dzięki bramce Caroline Siems.

Gospodynie do odrabiania strat ruszyły po zmianie stron. Remis zapewniła im Klara Bühl, która od nowego sezonu będzie reprezentować Bayern Monachium. 19-letnia reprezentantka Niemiec trafiała do siatki w 55. i 88. minucie, wobec czego ma już na swoim koncie 10 ligowych trafień w bieżących rozgrywkach. Trzy punkty Freiburgowi zapewniła natomiast Naomi Mégroz. Jej trafienie z 90. minuty pozbawiło Turbine punktowego dorobku.

Zespół Małgorzaty Mesjasz stracił szansę awansu w tabeli i obecnie zajmuje szóstą lokatę w stawce Frauen Bundesligi. Freiburg jest tuż za nimi.