Hattrick Maziarz. Kapitan kieruje “okrętem” do ważnego zwycięstwa

Mecz w Krakowie miał podwójny smak, porażka gospodyń stawiała je w bardzo ciężkiej sytuacji w walce o FinalFour. Porażka Rolnika, już przesądzała o spadku tej drużyny do 1.ligi. Mimo prowadzenia przyjezdnych, to one przegrał 5:2 i z ligą żegnają się na najbliższy rok.

Choć początkowo oba zespoły wyglądały, jakby się badały. Szybciej swoje wnioski wyciągnęły przyjezdne. Już 9. minucie przebojem pod bramką znalazła się Paulina Herzog i mimo asysty dwóch “Jagiellonek” umieściła piłkę w bramce, ku uciesze swoich koleżanek. Radość trwała jednak krótko. Dwójkowe zagranie Justyny Maziarz z Clarą Soquessą, pierwsza zakończyła akcję mocnym strzałem, nie dając szans Annie Giercuszkiewicz.

Jeszcze w pierwszej połowie piłkę otrzymała po wybiciu z okolic własnej połowy Justyna MAziarz, popędziła na bramkę Giercuszkiewicz i silnym strzałem ponownie nie dała szans bramkarce Rolnika, ustanawiając wynik pierwszej połowy.

W 31. minucie swoją szansę na “zamknięcie meczu” miała Natalia Nosalik, ale dobrze jej strzał zablokowała Giercuszkiewicz. Bramkarka Rolnika była także górą przy dobitce Magdaleny Wietechy. Chwilę później Maziarz skompletowała hattricka, czym zamknęła mecz. Dla Rolnika oznacza to pożegnanie się z ekstraligowym bytem przynajmniej na rok.

W 35. minucie dziełą zniszczenia dokonała Agnieszka Bryzek. Przejęła piłkę we własnej strefie obronnej, pomknęła w kierunku Giercuszkiewicz i strzałem “z czuba” umieściła piłkę po raz czwarty w bramce Rolnika. Tuż przed końcem piątą bramkę zdobyła Magdalena Wietecha.

Zdominowany Rolnik po chwili zdobył gola nr 2. Na otarcie łez Aleksandra Sobkowicz idealnie znalazła się w obrębie 5. metrów i huknęła nie do obrony. Tą porażką ROlnik definitywnie kończy przygodę z Ekstraligą Futsalu. Dla podopiecznych  Bartłomieja Łukacza otworzyły się “drzwi” do Final Four.

Za tydzień w Słomnikach zagra UJ o bardzo ważny punkty, natomiast Rolnik u siebie podejmie bielski Rekord.