fbpx

Hitowe starcie w Sosnowcu, Rycerki wiosny jadą do Łęcznej – zapowiedzi 15. kolejki Orlen Ekstraligi

Szesnasta kolejka Orlen Ekstraligi zawita na boiska w najbliższy weekend.  Łodzianki w Sosnowcu, GieKSa w Gdańsku a do Łęcznej przyjeżdża Szczecin.

Deja Vu w Sosnowcu? Nie, w żadnym wypadku, chociaż rzadko się zdarza by w ciągu 4 dni dwie drużyn Ekstraligi grały ze sobą. O godzinie 11:00 Czarni Sosnowiec rozegrają mecz z SMSem Łódź.  Sosnowiczankom po porażce w Pucharze Polski zostało dograć sezon, ale wola walki zawodniczek KKSu na pewno nie pozwoli rywalkom wywozić z Sosnowca punktów. Tym bardziej, że w meczu z Łodziankami, Czarne będą żądne rewanżu za czwartkową porażkę. Zapowiada się  arcyciekawe starcie, które będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport.

W sobotnie południe na  beniaminkowie będą gościć swoich przeciwników.

Po porażce w PP Pogoń Tczew będzie gościć u siebie Śląsk Wrocław. Wrocławianki wyeliminowały w Pucharze Polski wyeliminowały zawodniczki z Wodzisławia Śląskiego. Zapowiada się całkiem fajne spotkanie, bo Pogoń Tczew już przyzwyczaiła nas do swojej waleczności, więc dla Wrocławianek to nie będzie spacerek.

W drugi meczu piłkarki z Radomia będą gościć Medyczki. Hydrotruck potrzebuje punktów, bo widmo spadku zagląda im w oczy coraz bardziej. Koninianki, które są już prawie pewne pozostanie w lidze jednak dla spokoju duszy, postarają się wywieźć 3 punkty do Konina.

Ostatni mecz sobotniej części 15 kolejki odbędzie się w Gdańsku, w którym zmierzą się piłkarki Orlenu Gdańsk z GKSem Katowice. Po ciężkim początku wiosennej rundy, Gdańszczanki zaliczyły w lidze i w pucharze 3 mecze bez porażki. Katowiczanki, po fantastycznym zwycięstwie z Górnikiem Łęczną, są rozpędzone i będą walczyć o pełną stawkę w tym meczu. Mecz odbędzie się o godzinie 15:00 w Sopocie.

W niedzielę odbędą się dwa mecze,  które bardzo mocno mogę wpłynąć na tabelę Orlen Ekstraligi. W południe zawodniczki bydgoskiego Sportisu powalczą o bardzo ważne punkty z drużyną UJ Kraków. Dla zawodniczek z Bydgoszczy jest to kolejny mecz o być albo nie być w Ekstralidze. Krakowianki które rundę wiosenną zaczęły w słabym stylu jadą do Bydgoszczy aby w końcu się przełamać.

Ostatni mecz 16 kolejki odbędzie się o godzinie 13:00 na stadionie Górnika Łęczna. Górniczki na wiosnę nie zachwycają czego dowodem jest ostatnia sromotna porażka w Katowicach. Za to zawodniczki ze Szczecina są rewelacją rundy wiosennej i jako jedyny zespół zdobyły komplet punktów na wiosnę. Zespół z Łęcznej jeżeli w dalszym ciągu myśli o zdobyciu mistrzostwa Polski nie może w tym meczu przegrać. Szczecinianki zaś pałają rządzą zemsty za porażkę u siebie z Górniczkami 1:5 jesienią.

Jak sami widzicie emocji nie zabraknie w tej kolejce więc warto śledzić wydarzenia na Ekstraligowych boiskach.

 

 

Other Articles

ReprezentacjaReprezentacja A
CLJCLJ U-18Newsy

Leave a Reply