fbpx

Jest jeszcze nadzieja na rozegranie zaległych spotkań! Jutro ogłoszenie kolejnego etapu „odmrażania” sportu

Okazuje się, że istnieje jeszcze „światełko w tunelu” między innymi dla AZS UJ Kraków oraz klubów z II i III ligi, które biją się o awans na wyższe poziomy. Podczas dzisiejszego zebrania zarządu PZPN Zbigniew Boniek zdradził, że od 1 czerwca mają zostać zniesione kolejne obostrzenia, co pozwoli na rozgrywanie spotkań w niższych ligach męskich, oraz w rozgrywkach kobiecych.

Jak podaje „Gazeta Polska” już jutro rano premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić terminarz następnego etapu „odmrażania” sportu, w którym znajdzie się możliwość rozgrywania spotkań z udziałem 50 osób na poziomach, gdzie do tej pory taka gra była zakazana. Oznaczać to będzie teoretyczną możliwość odbycia się dwóch zaległych spotkań Ekstraligi – starcia 7. kolejki pomiędzy AZS PWSZ Wałbrzych i Olimpią Szczecin, a także kluczowego dla kwestii przyznania medali meczu AZS UJ Kraków z Rolnikiem Biedrzychowice Głogówek.

Wystąpiłem do przewodniczącego Wydziału Szkolenia naszego Związku Władysława Łacha, żeby w trybie pilnym wypracował sugestie, jakie są możliwości powrotu klubów do gry. W środę spotkam się tej sprawie z dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Jarosławem Foremnym – powiedział „Gazecie Polskiej” prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, Ryszard Niemiec.

Przypomnijmy, że niedawno prezes Zbigniew Boniek jasno powiedział, że tylko wznowienie gry w Ekstralidze będzie szansą na wywalczenie przez krakowski zespół historycznego wicemistrzostwa Polski. AZS UJ osiągnie to, jeśli uda mu się pokonać „czerwoną latarnię” Ekstraligi. W przypadku remisu z klubem z województwa opolskiego akademiczki będą mogły natomiast liczyć na brąz. Możliwość rozgrywania meczów w czerwcowych terminach może okazać się także szansą dla drużyn z niższych poziomów piłki kobiecej, które zajmują miejsca premiowane grą w barażach o II i I ligę.

Other Articles

NewsyPolska
EkstraligaI ligaNewsyPolskaPuchar Polski

Leave a Reply