fbpx

Katarzyna Daleszczyk o rozstaniu z Czarnymi – „Zarząd nie zachował się do końca fair. Miałam propozycję z Włoch”

Przenosiny Katarzyny Daleszczyk z Czarnych Sosnowiec do AZS UJ Kraków to jeden z najbardziej zaskakujących transferów tego lata. Reprezentantka Polski w rozmowie z “Onet.pl” zdradziła kulisy rozstania z brązowymi medalistkami Ekstraligi.

Nie dogadałam się z zarządem klubu z Sosnowca i nasze drogi się rozeszły. Emocje już trochę opadły. Odniosłam takie wrażenie, że gdy sezon się zakończył, władze klubu mydliły mi oczy. Mówili, że chcą, abym została, nadal była trzonem tej drużyny, kapitanem, natomiast czas uciekał, kolejne zawodniczki podpisywały kontrakty, a ja nie zostałam zaproszona do rozmów. Myślałam, że wszystko mamy już ustalone, ale później pojawiła się rozbieżność zdań. Moje wymagania nie zostały spełnione, choć nawet zgodziłam się na gorsze warunki niż te, które miałam w poprzednim roku. Zarząd nie zachował się wobec mnie do końca fair. Nie poczekał na moją decyzję tylko naciskał, postawił mnie pod ścianą – powiedziała 30-latka w rozmowie z “Onetem”.

Daleszczyk w minionym sezonie była czołową piłkarką i kapitan ekipy z Zagłębia. Rozgrywki Ekstraligi doświadczona pomocniczka zakończyła z 10 golami strzelonymi w 12 meczach. Równie skuteczna w Czarnych była jedynie napastniczka, Dżesika Jaszek. Piłkarka, która do zespołu z Sosnowca trafiła po dwuletnim pobycie we Włoszech zdradziła także, że gdyby wcześniej wiedziała, że musi zmienić pracodawcę, obecnie najprawdopodobniej ponownie grałaby w Serie A, tym razem w barwach beniaminka rozgrywek – Największy żal mam o to, że tak późno powiedzieli mi, że mnie nie chcą, ponieważ miałam propozycję z Włoch, mogłam pojechać do Napoli i pograć tam rok czy dwa. Niestety cały czas mi powtarzali, żebym nie wyjeżdżała, że budują zespół na mistrzostwo Polski i jestem potrzebna. Wierzyłam w to, a w konsekwencji okazało się, że mnie nie chcą – tak przedstawiła ze swojej perspektywy rozstanie z Czarnymi Sosnowiec Katarzyna Daleszczyk.

Reprezentantka Polski w połowie lipca została ogłoszona nową piłkarką AZS UJ Kraków. Ma już za sobą debiut w nowych barwach. Pomocniczka zanotowała wczoraj pełny występ w meczu 1. kolejki Ekstraligi, a ekipa z Małopolski uległa na wyjeździe SMS-owi Łódź 0:2. W następnym ligowym meczu 15 sierpnia rywalkami krakowianek będą mistrzynie Polski, Górnik Łęczna.

 

fot. czarnisosnowiec.eu

Other Articles

NewsyPolki za granicąZagranica
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply