Kinga Kozak znowu strzela i asystuje w Szkocji, Glasgow City gromi w lokalnych derbach!

Udany debiutancki sezon poza ojczyzną ma Kinga Kozak. Reprezentantka Polski strzeliła dzisiaj swoją szóstą bramkę w szkockiej ekstraklasie, a jej Glasgow City FC rozgromiło Partick Thistle aż 8:1.

Pojedynek ten zwany jest Petershill Derby, bowiem obie drużyny w nim występujące nie tylko są z tego samego miasta, ale też na co dzień występują na tym samym stadionie – Petershill Park. Kinga Kozak starcie to rozpoczęła w wyjściowym składzie.

Wicemistrzynie Szkocji prowadzenie objęły już w 4. minucie za sprawą trafienia Claire Walsh. Po kolejnych pięciu minutach na tablicy widniało już 2:0 dzięki bramce Priscili Chinchilli. Reprezentantce Kostaryki asystowała Kinga Kozak. Chinchilla została również autorką trzeciej dzisiejszego dnia bramki. W końcówce pierwszej połowy Glasgow City zdołało wbić rywalkom jeszcze dwa gole. Najpierw piłkę w siatce umieściła zakontraktowana tej zimy Linda Motlhalo, a na 5:0 rezultat zmieniła Kozak. Polka popisała się pewnym uderzeniem z rzutu karnego.

Po zmianie stron z goli cieszyły się jeszcze 16-letnia Lisa Forrest oraz dwie zawodniczki wprowadzone z ławki – Lauren Davidson i Megan Foley. Kinga Kozak na boisku przebywała do 67. minuty. Kiedy Polka mecz obserwowała już z ławki, przyjezdne zdołały zanotować honotowe trafienie autorstwa Rachel Donaldson.