Kolejna kontuzja w reprezentacji Polski! Jeszcze jedna zmiana w kadrze

Pech reprezentacji Polski przed najbliższymi meczami z Mołdawią i Azerbejdżanem trwa w najlepsze. Anna Palińska, która zastąpiła w kadrze kontuzjowaną Karolinę Klabis… również doznała kontuzji i opuściła już zgrupowanie kadry.

Jak podaje portal „Łączy nas piłka”, bramkarka Górnika Łęczna doznała urazu kolana, który wyeliminował ją z dalszych treningów. Awaryjnie selekcjoner Miłosz Stępiński powołał więc bramkarkę GROT TME SMS Łódź, Monikę Sowalską. 20-latka ma za sobą znakomite rozpoczęcie rundy rewanżowej, w 12. kolejce Ekstraligi zatrzymując mistrzynie Polski. Przeciwko łęczniankom Sowalska wybroniła kilka groźnych strzałów, lecz przede wszystkim zatrzymała strzał Eweliny Kamczyk z rzutu karnego. Dzięki jej dobrej postawie SMS zremisował z Górnikiem 1:1.

Sowalska nie rozegrała jeszcze w reprezentacji żadnego spotkania. Polki w najbliższych dniach zmierzą się w ramach eliminacji Mistrzostw Europy z Mołdawią (7 marca, 18:00) oraz Azerbejdżanem (11 marca, 15:00).

To już trzecia awaryjna roszada w kadrze biało-czerwonych. Prócz wspomnianej zamiany w miejsce Karoliny Klabis, uraz wyeliminował z udziału w zgrupowaniu także Agnieszkę Winczo. Ją zastąpiła Katarzyna Daleszczyk z Czarnych Sosnowiec.

 

fot. fpf.pt

Inne wiadomości

Dodaj komenntarz