Kolejne ciekawe wzmocnienie Bordeaux, mistrzyni Europy U-19 dołączy do “Żyrondystek”

Informowaliśmy już, że kwestią czasu wydaje się sfinalizowanie przenosin Ève Périsset z PSG do Girondins Bordeaux. Okazuje się, że nie będzie to jedyny efektowny transfer „Żyrondystek” w letnim okienku transferowym.

Dziennik „L’Equipe” poinformował, że z trzecim zespołem Division 1 Arkema zwiąże się niebawem utalentowana napastniczka Julie Dufour. 18-latka występuje obecnie w Lille. Już w poprzednim sezonie regularnie występowała na boiskach francuskiej ekstraklasy. Jej drużynie udało się nawet dojść do finału krajowego pucharu, jednocześnie jednak notując spadek do drugiej ligi. To pozwoliło jednak Dufour na dobre zadomowić się w podstawowej jedenastce zespołu. Lille w zakończonym niedawno sezonie uplasowało się na trzecim miejscu w grupie B drugiej ligi, wobec czego utalentowana atakująca zdecydowała się na opuszczenie drużyny, chcąc grać na najwyższym poziomie.

Julie Dufour regularnie występuje także we francuskich kadrach młodzieżowych. W ubiegłym roku z kadrą U-19 „Trójkolorowych” udało jej się wywalczyć mistrzostwo Europy.

Girondins Bordeaux planuje na dłużej włączyć się do walki o czołowe lokaty ligi francuskiej. W poprzednim sezonie ekipa ta zajęła czwarte miejsce w D1 Arkema, natomiast w tym sezonie „Żyrondystki” zajmowały trzecią pozycję z zaledwie czterema punktami straty do wiceliderek – PSG. Rozgrywki nie zostały jednak dokończone, a niebawem dowiemy się, czy Bordeaux może liczyć na otrzymanie brązowych medali za kampanię 2019/2020. Drużynie nie uda się natomiast na pewno wywalczyć krajowego pucharu, mimo że ta szykowała się na półfinałowy pojedynek z Paris Saint-Germain.

 

fot. lavoixdunord.fr

Inne wiadomości

FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica
FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica

Dodaj komenntarz