Kontuzja reprezentantki Polski w meczu ligowym. Sylwię Matysik czeka kilka tygodni przerwy od grania

Druga runda sezonu niemieckiej Frauen – Bundesligi nie rozpoczęła się najlepiej dla polskiej zawodniczki. Podczas ligowego meczu piłkarka doznała kontuzji kolana i musiała opuścić boisko.

W zeszłą sobotę Bayer 04 Leverkusen, w którym na co dzień gra Sylwia Matysik, zainicjował rundę wiosenną meczem wyjazdowym z SGS Essen, a polska piłkarka od pierwszych minut pojawiła się na boisku. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych, albowiem już w 18. minucie Bayer wyszedł na prowadzenie po golu Mileny Nikolić. Jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie i drużyna gości zeszła do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu.

Szczęście drużyny przyjezdnej nie trwało zbyt długo, ponieważ w 54. minucie gospodynie wyrównały, a na listę strzelczyń wpisała się Ella Emilie Mbenoun, dzięki czemu Essen urwało punkty wyżej notowanemu przeciwnikowi, remisując 1:1. Do tego pod koniec drugiej połowy kontuzji doznała Sylwia Matysik i w 82. minucie musiała opuścić boisko. Reprezentantka Polski uszkodziła więzadła w kolanie i prawdopodobnie będzie musiała pauzować przez około 6 tygodni. Jest to niewątpliwie duża strata zarówno dla klubu, jak i polskiej reprezentacji, gdyż Sylwia Matysik regularnie rozpoczynała mecze w podstawowym składzie. Zawodniczce życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu na boisko.