Kwietniowe mecze reprezentacji odwołane, Polki w najbliższym czasie nie zagrają też w Lidze Mistrzyń

UEFA po telekonferencji z przedstawicielami 55 europejskich federacji piłkarskich podjęła decyzję o przesunięciu męskiego EURO 2020 o rok. Podczas tego „spotkania” zostało podjętych także kilka ważnych decyzji w kontekście piłki kobiecej.

Najważniejszą informacją jest fakt, że oficjalnie co najmniej do czerwca nie odbędzie się żaden międzynarodowy mecz. Oznacza to, że zaplanowane na przyszły miesiąc pojedynki reprezentacji Polski nie dojdą do skutku. Kadra Miłosza Stępińskiego miała zmierzyć się 9 kwietnia w Gdyni z Azerbejdżanem oraz pięć dni później w Kiszyniowie z Mołdawią. Dalsze mecze (wyjazdowy rewanż z Hiszpanią oraz dwumecz z Czechami) nie zostały jeszcze oficjalnie przełożone, lecz to kiedy się odbędą będzie zależeć od rozwoju sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Na chwilę obecną nie wiemy dokładnie co z Mistrzostwami Europy kobiet. Męskie EURO potrwa od 11 czerwca do 11 lipca 2021, natomiast rozgrywany w Anglii europejski czempionat kobiet zaplanowano na dni 7 lipca – 1 sierpnia. Można się więc jedynie spodziewać drobnej korekty, by żadne ze spotkań się nie „zazębiało”. UEFA podała bowiem jedynie że zostanie zmieniona data EURO 2021, lecz nie ma pewności, czy chodzi o kilka dni, czy kilka miesięcy. W przypadku wariantu pierwszego – taki rozwój sytuacji zapewniłby kibicom niemal dwa miesiące obserwacji rozgrywek mistrzowskich pod egidą UEFA, co akurat może być swego rodzaju wartością dodaną.

Planowe odbycie się EURO 2021 w przyszłym roku jest bardzo możliwe również ze względu na fakt, iż eliminacje do niego miały się zakończyć już we wrześniu 2020, czyli ponad dziewięć miesięcy przed startem turnieju finałowego. Nawet wobec przełożenia kwietniowych meczów, wciąż pozostanie jeszcze wiele oficjalnych terminów, w których pozostałe spotkania kwalifikacyjne mogą zostać rozegrane.

Wiemy już także, że w planowym terminie (25 marca i 1 kwietnia) nie zostaną rozegrane mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzyń, w których grają jeszcze trzy Polki – Ewa Pajor w barwach VfL Wolfsburg oraz Paulina Dudek i Katarzyna Kiedrzynek dla PSG. “Wilczyce” w 1/4 czeka dwumecz ze szkockim Glasgow City, natomiast wicemistrzynie Francji podejmą angielski Arsenal. Nowe daty tych meczów nie zostały jeszcze ogłoszone.

Inne wiadomości

NewsyWłochyZagranica
AngliaNewsyZagranica
Co z tym EURO?

Dodaj komenntarz