Liga Mistrzyń: Wygrana FC Barcelony, VfL Wolfsburg “rozstrzelał” Glasgow City

W pierwszych spotkaniach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzyń Atletico Madryt przegrało 0:1 z FC Barceloną, a VfL Wolfsburg z Ewą Pajor pokonał Glasgow City 9:1.

W meczu dwóch hiszpańskich zespołów długo zanosiło się na dogrywkę jednak bramkę na wagę zwycięstwa w 80.minucie zdobyła Kheira Hamroui.

Liga Mistrzyń – ćwierćfinał
Atletico Madryt – FC Barcelona 0:1 (0:0)
Hamroui 80′

Atletico: Lindahl, Duggan, Guagini, Knaak (Marcos), Menayo (Laurent), Moore, Sampedro, Sosa (Chidiac), Strom, Tounkara, Van Dongen

FC Barcelona: Panos, Hansen, Hermos, Martens (Caldentey), Oshoala (Bonmati), Ouahabi, Pereira, Mapi, Putellas (Losada), Torrejon

W drugim dzisiejszym ćwierćfinale mistrzynie Niemiec rozgromiły Glasgow City, a strzelanie już w 16. minucie rozpoczęła Pernille Harder, która zakończyła spotkanie z czterema bramkami. VfL Wolfsburg w barwach którego od pierwszych minut występowała Ewa Pajor do przerwy prowadził 4:0. Dwie bramki zdobyła 31-krotna reprezentantka Norwegii Ingrid Engen, a wynik do przerwy ustaliła Harder. W drugiej części spotkania w dalszym ciągu stroną dominującą był zespół z Niemiec, który za sprawą Harder podwyższył prowadzenie. Zespół z Glasgow odpowiedział w 63.minucie bramką Lauren Wade. Wilczyce pomimo wysokiego prowadzenia atakowały czego efektem były kolejne bramki i ostatecznie VfL pokonał Glasgow City 9:1 i awansował do półfinału w którym zmierzy się 25 sierpnia z FC Barceloną.

Ewa Pajor plac gry opuściła w przerwie spotkania, a cały mecz na ławce rezerwowych zespołu z Wolsfburga spędziła Katarzyna Kiedrzynek.

Glasgow City – VfL Wolfsburg 1:9 (0:4)
Harder 16′, 45+2′, 56′, 72′, Engen 20′, 45′, Rauch 67′, Ross(s) 80′, 90+5

Glasgow City: Alexander (Clachers), Crichton, Freda, Kerr, Love (Howat), McLauchlan (Clark), Van Wyk, Wader (Colvill), Wojcik (Foley), Wyne

VfL Wolfsburg: Abt, Doorsoun-Khajeh (Blasse), Engen, Goessling, Harder, Hendrich (Bloodworth), Huth, Pajor (Bremer), Popp (Oberdorf), Rolfo (Rauch), Wedemeyer