Małgorzata Mesjasz z debiutanckim golem, AC Milan wreszcie wygrywa! [WIDEO]

Po dwóch porażkach na starcie sezonu, AC Milan zdołał w 3. kolejce Serie A wywalczyć pierwszy komplet punktów. Piłkarki z Mediolanu pokonały Sassuolo, a wynik tego starcia na 3:1 ustaliła swoim golem Małgorzata Mesjasz.

Reprezentantka Polski wybiegła w podstawowym składzie. “Rossoneri” perfekcyjnie weszły w ten mecz. Nie zdążyła minąć pierwsza minuta gry, a z gola po dośrodkowaniu Lindy Tucceri Cimini cieszyła się Valery Vigilucci. Prowadzenie gospodyń podwyższyła Christy Grimshaw, która wykorzystała nieudane wyjście z bramki Isabelli Kresche.

Szybko po powrocie z szatni kontaktowego gola zanotowały przyjezdne. Na 2:1 trafiła Refiloe Jane, która jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy Milanu. Sassuolo miało swoje szanse na remis w drugiej połowie, lecz dobrze między słupkami gospodyń spisywała się Laura Giuliani. Nie popisała się natomiast ponownie jej odpowiedniczka w zespole gości. Isabella Kresche w 81. minucie bowiem nie utrzymała w dłoniach wrzutki rywalek w pole karne. Najbliżej Austriaczki była Małgorzata Mesjasz, która skorzystała z “prezentu” przeciwniczki i wpakowała futbolówkę do siatki. Polka tym samym zagwarantowała Milanowi spokojną końcówkę ligowego pojedynku.

W 4. kolejce włoskiej ekstraklasy już w najbliższą sobotę zespół z Mediolanu zmierzy się na wyjeździe z Parmą. Sassuolo podejmie natomiast u siebie Juventus.