fbpx

Matuschewski uratowana przed spadkiem, Biskup otarła się o awans – 2. Bundesliga zakończona

W różnych nastrojach decyzję o sposobie zakończenia sezonu w 2. Bundeslidze przyjęły polskie piłkarki. Michelle Biskup zabrakło bowiem jednego punktu, by awansować drugi rok z rzędu do niemieckiej elity, natomiast przed spadkiem uratowana została Julia Matuschewski.

W tym tygodniu Niemiecki Związek Piłki Nożnej poinformował o decyzjach dotyczących drugiego poziomu rozgrywkowego u naszych zachodnich sąsiadów. Na dokończenie rozgrywek nie było szans, bowiem za końcem sezonu zagłosowało aż 13 z 14 klubów. Postanowiono zatem uznać awans dwóch najlepszych drużyn do Frauen Bundesligi, nie notując przy tym spadków. Ta druga decyzja uratowała między innymi 1. FC Saarbrücken. Klub Julii Matuschewski w momencie przerwania sezonu znajdował się bowiem na 12. miejscu w tabeli, które oznaczałoby degradację do trzeciej ligi.

Niezwykle żałować wybuchu pandemii mogą natomiast w Borussii Mönchengladbach, tym bardziej że zespół Michelle Biskup po rundzie jesiennej znajdował się jeszcze na pozycji, która dałaby awans. Wiosną „Źrebaki” w dwóch meczach zdobyły jednak zaledwie punkt, natomiast SV Meppen potrafiło wygrać jedno spotkanie, wyprzedzając tym samym Borussię o zaledwie jeden punkt. Ten fakt okazał się kluczowy, wobec czego to właśnie Meppen razem z Werderem Brema może cieszyć się z awansu do niemieckiej elity.

Na przyszłoroczny sezon skład 2. Frauen Bundesligi zostanie rozszerzony z 14 do 19 klubów, bowiem wobec braku możliwości rozegrania baraży, na zaplecze najwyższej ligi awansuje po jednym klubie z każdej grupy Regionalligi. Są nimi na pewno RB Lipsk, FFC 08 Niederkirchen, SV Henstedt-Ulzburg, i SC Freiburg II. Najbardziej skomplikowana sytuacja jest w grupie zachodniej, gdzie liderują rezerwy FC Köln. Gdyby pierwszy zespół „Kozłów” spadł z Bundesligi (a zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli), wówczas to on zagra w drugiej lidze, a jego rezerwy pozostaną na trzecim poziomie. Taki scenariusz byłby szczęśliwy dla drugiej w stawce swojej grupy Borussii Bocholt, której piłkarką jest była młodzieżowa reprezentantka Polski Laura Rekus.

W 2. Frauen Bundeslidze w tym sezonie grały trzy Polki. Agata Tarczyńska w rezerwach VfL Wolfsburg strzeliła 6 goli w 14 występach i jej ekipa zajęła drugie miejsce w tabeli, jednak z oczywistych przyczyn, a więc gry w Bundeslidze pierwszej drużyny tego klubu, drugi zespół „Wilczyc” nie awansował. Michelle Biskup z Borussią Mönchengladbach pechowo uplasowała się na 5. pozycji, notując w tym sezonie 12 występów. Julia Matuschewski uratowała się przed spadkiem, a jej dorobek z zakończonych rozgrywek to 3 gole w 9 spotkaniach.

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
NewsyNiższe ligiPolska

Leave a Reply