Mecz towarzyski: Pewna wygrana Mitechu Żywiec z pierwszoligowcem

Przygotowujące się do rundy rewanżowej Ekstraligi zawodniczki Mitechu Żywiec szlifują formę podczas zgrupowania w Skotnikach. W swoim drugim spotkaniu kontrolnym podopieczne Macieja Wejnera pokonały pierwszoligowy Respekt Myślenice 4:0.

Wynik spotkania otworzyła już na początku spotkania zawodniczka testowana przez zespół z Żywca. Do przerwy Mitech zdobył jeszcze dwie bramki,a na listę strzelców wpisała się Stopka oraz Wnuk. W drugich czterdziestu pięciu minutach Mitech zdobył jeszcze jedną bramkę za sprawą Wiśniewskiej i ostatecznie zwyciężył 4:0.

Test-mecz na obecnym etapie zimowych przygotowań jako udany może określić szkoleniowiec Mitechu. – Przebieg spotkania był zgodny z tym, co sobie założyliśmy. Stosowaliśmy wysoki pressing na całym boisku, a szybkie rozegrania piłki w strefie ataku sprawiały rywalkom sporo kłopotów – opisuje Wejner. – Brakowało nam w niektórych akcjach wykończenia, ale jesteśmy już w mocnym treningu, więc jest to w jakiejś mierze zrozumiałe – powiedział tuż po meczu szkoleniowiec Mitechu.

Mitech Żywiec – Respekt Myślenice 4:0 (3:0)
Testowana, Stopka, Wniuk, Wiśniewska

Skład Mitech: Siejka – Smidova, Rżany, Prokop, Zdechovanova, Wnuk, Drąg, Łasicka, Warunek, Stopka, testowana zawodniczka oraz Biegun, Chrzanowska, Bijak, Wiśniewska, testowana zawodniczka