fbpx

Medyk Konin ogłosił plan przygotowań, wicemistrzynie Polski rozegrają trzy zagraniczne sparingi

Wicemistrz Polski Medyk Konin zaprezentował plan drużyny Romana Jaszczaka na letni okres przygotowawczy. Wielkopolski zespół rozegra w sumie aż siedem sparingów, w tym trzy z silnymi zespołami zagranicznymi.

Ekipa z Konina rozpoczęła już przygotowania, w minioną sobotę organizując wewnętrzny mecz towarzyski pierwszej drużyny z rezerwami. Dzisiaj 16:00 rywalkami Medyka na wyjeździe będą natomiast zawodniczki Sportisu KKP Bydgoszcz. W tym tygodniu wicemistrzynie Polski czeka także starcie z innym przedstawicielem Ekstraligi – Akademią Piłkarską LG Gdańsk. Spotkanie to odbędzie się w Słupsku 11 lipca o godzinie 15:00.

Najtrudniejsze zadanie czeka koniński klub tydzień później. Wtedy na stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego pojawią się piłkarki Olympique Lyon. 22 lipca o godzinie 17:00 w Żaganiu podopieczne Romana Jaszczaka czeka pojedynek z Olimpią Szczecin. Na tym samym obiekcie cztery dni później o 13:00 wicemistrzynie Polski zmierzą się również z najlepszym klubem Czech – Slavią Praga. Nasze południowe sąsiadki w ostatniej edycji Ligi Mistrzyń doszły aż do 1/8 finału, odpadając dopiero po dwumeczu z Arsenalem. Letni okres przygotowawczy medyczki zakończą 2 sierpnia w litewskich Szawlach. Tam zmierzą się z krajowym hegemonem, FK Gintra-Universitetas.

Nowy sezon Ekstraligi ruszy w weekend 8-9 sierpnia. Medyk Konin jak dotąd ogłosił oficjalnie dwa transfery. Nowymi piłkarkami wicemistrzyń Polski zostały grające dotychczas w AZS PWSZ Wałbrzych Klaudia Fabová i Jagoda Sapor.

 

fot. Ziółkowski Fotografia Sportowa

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply