Misiak razy dwa! Rolnik z historycznym zwycięstwem w Ekstralidze

Jedyny mecz dwudziestej pierwszej kolejki rozegrano dziś w Bydgoszczy. Nie był porywającym widowiskiem. O wyniku przesądziła pierwsza połowa którą Rolnik wygrał 2-0.

Początek meczu wygadał troszkę, jakby zespoły mocno się badały. Dopiero w 23. minucie akcję lewą stroną przerwała Martyna Kujawa. Obejrzała ona żółtą kartę, a do rzutu wolnego podeszła Aleksandra Misiak, która po chwili przepięknym strzałem pokonała Katarzynę Siejkę.

Chwilę potem to właśnie Kujawie potrzebna była pomoc po zderzeniu głowami, ale koniec końców, zarówno piłkarka Sportisu, jak i Rolnika kontynuowały grę.

Trzeba przyznać, że mecz dziesiątego Sportisu z dwunastym Rolnikiem nie było porywającym widowiskiem w pierwszej połowie. Kiedy niemal już wszyscy chcieli zejść do szatni, mecz się rozkręcił… na zegarze była już doliczona minuta pierwszej połowy, ręką w polu karnym zagrały bydgoszczanki, a „wapno” na gola zamieniła Misiak.

Podrażnione bydgoszczanki przystąpiły do ataków jeszcze w tej części spotkania, ale osamotniona Barjaktarovic nie wiele mogła zrobić pod bramką Woźniak.

Drugą połowę dobrze zaczęły przyjezdne. W 49. min mocnym strzał Agaty Sobkowicz zablokowała Siejka, trzecia bramka na pewno uspokoiłaby jeszcze bardziej grę zawodniczek z Opolszczyzny. W tej części spotkania lepiej wyglądały podopieczne Magdaleny Łuczak. Dla odmiany zespół Adama Górala jest mocno osłabiony kontuzjami, i to mogła być znacząca dla losów spotkania sprawa.

W 75. minucie duet Revaha – Barjaktarovic próbował zaskoczyć Woźniak, ale i tutaj defensywa Rolnika zagrała idealnie, nie pozwalając oddać strzału w kierunku swojej bramki. Chwilę później Woźniak musiała się wykazać po strzale Giętkowskiej. Dziś jednak dziesiąta ekipa Ekstraligi nie mogła pokonać będących w gazie Woźniak i spółki.

Nie mogła aż do 85. minuty. Po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym odnalazła się Karolina Szamocka, która głową skierowała piłkę do bramki Rolnika. Sił i czasu wystarczyło na jedną bramkę. Historyczne zwycięstwo w Ekstralidze odnosi Rolnik Głogówek! Dziś pokazały pazur. Pokazały ducha walki i to zwycięstwo po prostu się im należało!

Ekstraliga – 21.kolejka
Sportis KKP Bygdoszcz – LKS Rolnik B. Głogówek 1-2 (0-2)
85′ Szamocka – 24′, 45+1′ Misiak

sędzia: Ewelina Fiodorczuk

kartki: Kujawa [ż/k], Łaniewska [ż/k]

Sportis: Siejka – Węglarz, Kujawa, Łaniewska, Andrzejewska – Paduch, Sokołowska, Sobczyk (67′ Szamocka), Revaha – Barjaktarovic, Grabowska (46′ Giętkowska)

Rolnik: Woźniak – Kiersztajn, Chruściel (83′ Hlukha), Duda, Wojdyło, Wojtas, Sobota (89’Kościelniak), Misiak, Aleksandra Sobkowicz, Agata Sobkowicz, Ejzel