Mistrzostwa Świata 2023 nie dla Europy! Znamy kandydatów do organizacji najbliższego Mundialu

Poznaliśmy listę krajów, które ubiegają się o organizację Mistrzostw Świata Kobiet w 2023 roku. O miano gospodarza najbliższego Mundialu walczą cztery kandydatury. FIFA najlepszą wybierze 25 czerwca.

Już teraz możemy być pewni, że Mistrzostwa Świata nie odbędą się w Europie. O ich organizację walczą bowiem Brazylia, Kolumbia, Japonia oraz wspólnie Australia i Nowa Zelandia. Jak powiedziała sekretarz generalna FIFA Fatma Samoura, światowa organizacja piłkarska w najbliższym cyklu wyda na kobiecą piłkę miliard dolarów, z czego większość pochłonie rzecz jasna właśnie organizacja Mundialu w 2023 roku.

Na początku czerwca FIFA ma zaprezentować na swojej stronie internetowej raporty sporządzone po skontrolowaniu wszystkich krajów ubiegających się o organizację światowego czempionatu kobiet. 25 czerwca natomiast za pomocą głosowania online Rada FIFA wyłoni kraj, który zostanie gospodarzem najbliższego Mundialu.

Aktualnymi mistrzyniami świata są Amerykanki, które podczas ubiegłorocznego turnieju we Francji pokonały w finale Holenderki 2:0. Mundial 2023 odbędzie się zaledwie rok po Mistrzostwach Europy, które w związku z pandemią koronawirusa zostały przełożone o 12 miesięcy na lipiec 2022. Wystąpią na nim po raz pierwszy aż 32 drużyny narodowe.

Inne wiadomości

AngliaNewsyPolki za granicąZagranica

Dodaj komenntarz