Mistrzynie I ligi wciąż nawet bez gola, pewne zwycięstwo Śląska w Radomiu

Brutalne zderzenie z najwyższym poziomem mają piłkarki HydroTrucku Radom. Piłkarki beniaminka przegrały czwarty mecz z rzędu. Tym razem 3:0 na terenie mistrzyń I ligi triumfowały zawodniczki Śląska Wrocław.

Podopieczne Piotra Jagieły miały udany początek tego starcia. Już po niespełna 180 sekundach gry przed szansą stanęła Klaudia Adamek, lecz przegrała pojedynek z bramkarką gospodyń, Oliwią Macałą. Skuteczna w 5. minucie była natomiast Julia Maskiewicz, która w Radomiu zanotowała swoją debiutancką bramkę w barwach WKS-u. Przyjezdne dominowały, lecz na kolejne trafienie musiały czekać pół godziny. Wówczas Klaudia Adamek dopięła swego i w podbramkowym zamieszaniu po rozegraniu rzutu rożnego podwyższyła prowadzenie Śląska.

Drugą połowę przyjezdne rozpoczęły bardzo ofensywnie. Natalia Sitarz nie zdołała jednak pokonać bramkarkę radomianek. Oliwia Macała popisała się bowiem skuteczną interwencją. Dziesięć minut po zmianie stron piłkę w siatce umieściła natomiast Katarzyna Białoszewska. Okazję do podwyższenia wyniku miała jeszcze w końcówce Oliwia Krysman, lecz po jej uderzeniu piłka trafiła jedynie w poprzeczkę.