fbpx

Mistrzynie Polski ogłosiły plan przygotowań, co najmniej trzy sparingi Górnika Łęczna

Górnik Łęczna zaprezentował plan zimowego okresu przygotowawczego. Na chwilę obecną znani są trzej sparingowi rywale mistrzyń Polski, lecz bardzo prawdopodobne jest, że ekipa z Lubelszczyzny tej zimy rozegra jeszcze co najmniej jeden mecz towarzyski.

Uczestniczki 1/16 finału Ligi Mistrzyń do treningów drużynowych powrócą 11 stycznia. Ich pierwszym sparingowym przeciwnikiem będą piłkarki GKS-u Katowice. Starcie to zaplanowano na 30 stycznia, a areną zmagań będą Kielce. Dokładnie dwa tygodnie później na własnym terenie mistrzynie Polski podejmą swój klub partnerski – Ząbkovię Ząbki, czyli lidera wschodniej grupy II ligi. Ostatnim potwierdzonym rywalem Górnika jest TME UKS SMS Łódź, z którym podopieczne Piotra Mazurkiewicza zagrają na wyjeździe 27 lutego.

Lista sparingów nie jest zamknięta. Musimy pamiętać, że w lutym czeka nas jeszcze zgrupowanie reprezentacji Polski, którą czeka wyjazdowy mecz z Hiszpanią. Mimo to postaramy się o rozegranie jeszcze przynajmniej jednego spotkania – powiedział szkoleniowiec ekipy z Łęcznej cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Górnik na półmetku sezonu plasuje się na piątym miejscu w tabeli Ekstraligi ze stratą 10 punktów do liderujących Czarnych Sosnowiec. Rundę wiosenną mistrzynie Polski rozpoczną w pierwszy weekend marca domowym starciem z Rolnikiem B. Głogówek, którego łęcznianki jesienią pokonały 6:0.

https://www.facebook.com/GKSGornikLecznaKobiet/photos/a.1478662085686169/2897864897099207/

fot. Paula Duda/Łączy Nas Piłka

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
I ligaNewsy

Leave a Reply