Niespodzianką pachniało 25 minut. Hiszpanki odwracają losy meczu

Dziś rozpoczęliśmy walkę w Mistrzostwach Europy w grupie “B”. Finlandia już od pierwszej minuty prowadziła, ale Hiszpanki odwróciły losy meczu jeszcze przed upływem 45 minut, wygrywając ostatecznie 4:1.

Mecz zaczął się od sporego zaskoczenia. Dobre prostopadłe podanie już w pierwszej minucie spotkania otrzymała Linda Sällström i płaskim strzałem w długi róg pokonała Sandrę Paños. Faworytki, choć lekko osłabione tuż przed turniejem rozpędzały się pomału, koniec końców jeszcze przed przerwą skarciły podopieczne Anny Signeul dwukrotnie. Oba gole padły po zagraniach głową. Najpierw po rzucie rożnym piłka spadła na głowę Irene Paredes, i gdy na zegarze była 26. minuta było 1-1. Tuż przed przerwą dośrodkowanie z głębi pola spadło na niepilnowaną w obrębie środka pola karnego Aitanę Bonmatí, a tej nie pozostało nic innego jak pokonać Tinję Korpelę.

Skandynawki co jakiś czas zagrażały bramce Paños, ale najczęściej ataki kończył się w okolicy pola karnego. Jednak to podopieczne Jorge Vildy długo utrzymywały się przy piłce, w całym meczu wymieniając niemal sześć razy więcej celnych podań (wg. statystyk UEFA) i zdecydowanie bardziej martwiły Korpelę w bramce Finlandii. Martwiły do tego stopnia, że Lucía García była trzecią piłkarką, która pokonała bramkarkę głową, po idealnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Gdy już byliśmy gotowi do wyjścia ze stadionu, w polu karnym faulowana była Hiszpanka, a “wapno” na gola zamieniła Mariona Caldentey.

Faworytki mimo kiepskiego początku potrafił pokazać jakość. Trzy gole zupełnie odwróciły wynik spotkania, a jak dołożymy do tego, że trzy z czterech goli padły po strzale głową to “robi robotę”. Za kilka chwil kolejne spotkanie w tej grupie. Niemki zagrają z Dunkami.

Warto zaznaczyć, że w tym meczu Ukraince Katerynie Monzul na linii pomagała polska sędzia Paulina Baranowska.