Nieudany początek sezonu Servette, mistrz Szwajcarii zaczyna od porażki

W najgorszy z możliwych sposobów nowy sezon szwajcarskiej Super League rozpoczęły broniące mistrzowskiego tytułu piłkarki Servette Chênois. Drużyna Natalii Padilli Bidas w 1. kolejce uległa 1:2 FC Zürich.

Reprezentantka Polski podczas letniego okresu przygotowawczego zdołała umocnić swoją pozycję w klubie, w którym gra od początku tego roku. 18-latka pierwszy oficjalny mecz sezonu 2021/2022 rozpoczęła w wyjściowym składzie. Wyjazdowa potyczka z piłkarkami “Złotych Lwów” nie rozpoczęła się po myśli aktualnych mistrzyń, bowiem to gospodynie zdołały wyjść na prowadzenie w 17. minucie, kiedy wynik otworzyła Meriame Terchoun. Na odpowiedź kibice klubu z Genewy nie czekali długo, bowiem już 120 sekund później fantastycznym strzałem z dystansu popisała się Sandy Mäendly.

Walka była wyrównana, lecz ostatnie słowo należało jednak do zawodniczek z Zurycha. Trzy punkty zapewniła im Kim Dubs, trafiając do siatki w 80. minucie. Przyjezdne nie zdołały po raz drugi odpowiedzieć i ich porażka już w 1. kolejce stała się faktem. Natalia Padilla Bidas zanotowała w tym starciu pełne 90 minut.

Warto nadmienić, że FC Zürich to aktualne wicemistrzynie Szwajcarii. Minione rozgrywki piłkarki tego klubu zakończyły ze stratą pięciu punktów do Servette, które cieszyło się z mistrzostwa, a taki stan rzeczy zapewnił obu tym ekipom przepustkę do gry w UEFA Women’s Champions League. Rywalizację w tych rozgrywkach klub reprezentantki Polski rozpocznie w najbliższą środę pojedynkiem z północnoirlandzkim Glentoranem. W przypadku wygranej, “Les Grenat” zmierzą się trzy dni później z lepszą ekipą z rumuńsko-fińskiej pary Olimpia Cluj – Åland United. FC Zürich będzie miało znacznie trudniejszą przeprawę w pierwszej fazie kwalifikacji Ligi Mistrzyń. Już na “pierwszy ogień” wicemistrzynie Szwajcarii zagrają bowiem z włoskim Milanem, a gdyby udało się to starcie wygrać, w następnym meczu czeka lepszy z pary Valur Reykjavík – TSG Hoffenheim.