[Odwiedzamy ligi niższe] Akademiczki z kompletem punktów [FOTO]

Drugie zwycięstwo Akademiczek w sezonie, które w sobotnim spotkaniu rozgrywanym wyjątkowo przy ulicy Krasnobrodzkiej pokonały zespół PTC Pabianice 2:0.

W pierwszej połowie dobrze zaprezentowały się gospodynie, które dobrą grą w polu zdołały przenieść ciężar gry na strefę rywalek, jednak w ataku brakowało skuteczności by pokonać broniącą bramki PTC Pabianic Danutę Paturaj. Najbliżej otwarcia wyniku była w 32’ Emilia Jarzyna, która po złym wznowieniu rzutu wolnego przez drużynę gości przechwyciła piłkę, a następnie oddała strzał na bramkę, jednak po skutecznej obronie bramkarki zdołała wywalczyć jedynie rzut rożny.

Po przerwie nieco lepiej zaprezentowały się zawodniczki z Pabianic i początkowo to one przejęły inicjatywę. W 50’ goście mieli okazję z rzutu wolnego, ale piłka po strzale Martyny Dylewskiej trafiła prosto w ręce Zuzanny Nikisz. Kolejną szansę zespół PTC Pabianice miał w 57’ po dośrodkowaniu Joanny Błaszczak, która przeniosła piłkę nad bramkarką wprost do wbiegającej Marty Stempel, ale zawodniczka gości źle wymierzyła uderzenie i ostatecznie piłka minęła bramkę. Pierwsza bramka padła w 72’, kiedy po dograniu Mai Rębiś piłkę do bramki rywalek posłała Kinga Rosłon, wyprowadzając Uniwersytet Warszawski na prowadzenie. Po zdobytej bramce gospodynie poszły za ciosem, próbując podwyższyć przewagę. W 80’ do drugiego trafienia dla UW niewiele zabrakło Agnieszce Gołębiowskiej, która oddała strzał po dograniu z rzutu rożnego przez Emilię Jarzynę, ale po uderzeniu piłka minęła słupek. Po chwili świetną okazję na zdobycie bramki miała Ada Bartosiewicz, ale oddając strzał źle trafiła w piłkę, która opuściła boisko daleko od bramki. W 83’ dobrym strzałem mierzonym tuż pod poprzeczkę popisała się Anita Sikora, ale kapitalna interwencja Danuty Paturaj zdołała uchronić zespół z Pabianic przed utratą kolejnej bramki. Bramkarce gości nie udało się to jednak dwie minuty później po uderzeniu Emilii Jarzyny, która w niezwykły sposób złożyła się do strzału, nie dając szans na interwencję. Na chwilę przed końcem spotkania gospodynie wywalczyły rzut wolny, z którego strzał na bramkę rywalek oddała Maja Rębiś, jednak piłka poszybowała nad bramką i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Uniwersytetu 2:0.