[Odwiedzamy ligi niższe] AKS Zły podtrzymuje serię zwycięstw na koniec sezonu

Wczoraj przed południem ostatnie spotkanie w sezonie III ligi rozegrał zespół AKS Zły, który zwyciężył z Zamłyniem Radom 2:1 na własnym stadionie. Mecz ten był również ostatnim dla Anny Kaźmierczak, która w barwach AKS Zły grała przez 4 lata, a swoją karierę zaczęła w… Zamłyniu Radom.

W pierwszej połowie nie padła żadna bramka dzięki dobrej postawie obu bramkarek: Kariny Czubak po stronie gości oraz Jeziorskiej Justyny w zespole AKS Zły, które dobrą grą w polu karnym niejednokrotnie udaremniały prostopadłe zagrania do wbiegających napastniczek. Najbliżej zdobycia bramki był zespół z Radomia, kiedy po dośrodkowaniu w 23’ przez Oliwię Janas piłka odbiła się od poprzeczki.

Druga połowa dostarczyła kibicom zdecydowanie więcej emocji. Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry sędzia podyktował rzut karny dla gospodyń po tym, jak dopatrzył się faulu Kariny Czubak na wbiegającej w pole karne Annie Kleszcz. Do wykonania jedenastki podeszła kapitan zespołu, Anna Kaźmierczak, ale po jej strzale piłka minęła bramkę. Wynik udało się otworzyć dopiero w 55’ Martynie Sobczyńskiej, która precyzyjnym podbiciem piłki przeniosła ją nad bramkarką wprost do siatki, a asystowała jej przy bramce Anna Kaźmierczak. Dziesięć minut później wyrównującą bramkę dla Zamłynia zdobyła strzałem z woleja Patrycja Guz. W 70’ szansę na ponowne objęcie prowadzenia miały gospodynie po dobrym dograniu Agaty Opolskiej do Anny Kaźmierczak, ale strzał kapitan obroniła Karina Czubak wybijając piłkę na róg. W 79’ miała miejsce dość kontrowersyjna sytuacja, kiedy po interwencji Justyny Jeziorskiej w polu karnym, zawodniczki gości domagały się odgwizdania faulu na Kamili Leśniewskiej i podyktowania rzutu karnego, ale ostatecznie po krótkiej dyskusji sędzia nie podjął takiej decyzji. Na 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry zawodniczkom AKS Zły udało się ponownie odzyskać prowadzenie w spotkaniu. Piłkę w pole karne dośrodkowała Martyna Sobczyńska, a następnie strzał oddała Anna Kaźmierczak, ale został on obroniony. Do piłki natychmiast doskoczyła Alicja Cichońska i dobiła ją nie dając szans Karinie Czubak na interwencję. Mimo sześciu doliczonych minut do spotkania, Zamłyniu Radom nie udało się już doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się wygraną gospodyń dla których było to siódme zwycięstwo z rzędu.