[Odwiedzamy Ligi Niższe] Bezbramkowy remis przy Łazienkowskiej [FOTO]

W miniony weekend w spotkaniu IV ligi, grupy mazowieckiej, Legia Soccer Schools po bezbramkowym remisie podzieliła się punktami z zespołem Fuks Brix Pułtusk. Rezultat ten ucieszył lidera tabeli – drużynę Jantar Ostrołęka, która zwyciężając 7:0 z KS Vulcan Wólka Mlądzka na kolejkę przed zakończeniem sezonu mogła świętować mistrzostwo i awans do III ligi!

Od początku spotkania grę kontrolowały zawodniczki z Warszawy, które znacznie częściej zapuszczały się pole karne przeciwniczek oraz skutecznie powstrzymywały kontrataki. W 4. minucie zespół Legii stanął przed szansą objęcia prowadzenia po tym jak wywalczył rzut karny. Do wykonania jedenastki podeszła Magdalena Zduńczyk, jednak oddała niezbyt mocny strzał, który zdołała wybronić Joanna Żak. Legia jeszcze kilkukrotnie próbowała zagrozić bramce gości przeprowadzając akcje skrzydłami, natomiast Fuks Pułtusk starał się zaskoczyć strzegącą bramki gospodyń Klaudię Kowalską strzałami z daleka, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.

W drugiej połowie Legia kontynuowała natarcie na bramkę przeciwniczek, ale bez skutku. Zespół z Pułtuska z trudem przedostawał się z piłką pod pole karne gospodyń. Szansa na poprawę skuteczności w grze gości nadeszła w 74. minucie kiedy drugą żółtą kartkę w zespole Legii otrzymała Olga Miszczak. Gra gości w ofensywie nieco się ożywiła, jednak drużyna Fuks Brix Pułtusk nie zdołała wykorzystać gry w przewadze i mecz zakończył się remisem 0:0.