[Odwiedzamy ligi niższe] Drugi zespół Uniwersytetu o włos od sensacji

W niedzielnym spotkaniu 4. ligi, grupy mazowieckiej, drugi zespół Uniwersytetu Warszawskiego podejmował Gosirki Piaseczno. Akademiczki, zmuszone do gry w dziesiątkę ze względu na braki kadrowe, były bliskie sprawienia sensacji i do 63’ prowadziły 2:0, jednak przeciwnik zdołał odrobić straty i w samej końcówce Piaseczno ostatecznie wywalczyło komplet punktów.

Osłabiona brakiem kilku zawodniczek druga drużyna Uniwersytetu Warszawskiego była przygotowana na grę bez ławki rezerwowych, jednak w dniu meczu okazało się, że trener Maria Wąsowska nie może liczyć nawet na pełną jedenastkę. Spotkanie przeciwko zespołowi z Paseczna Akademiczki rozpoczęły w dziesiątkę. Przez pierwsze 30’ Gosirki kontrolowały grę, która toczyła się niemal wyłącznie na połowie Uniwersytetu. Zawodniczki z Warszawy skutecznie uniemożliwiały rywalkom przeprowadzenie skutecznej akcji. W 29’ Akademiczkom udało się przeprowadzić kontrę, ale zabrakło w niej wykończenia, gdyż strzał oddany przez Oliwię Wierzbicką nie sprawił żadnych problemów broniącej bramki Piaseczna, Julii Fuks. Dwie minuty później zawodniczka Uniwersytetu zainicjowała kolejną kontrę. Piłka trafiła w pole karne do Estery Żakowskiej, która zdecydowała się wycofać ją przed pole karne do nadbiegającej Oliwii Kopińskiej. Akademiczka po otrzymaniu piłki oddała mocny strzał, który nie dał szans bramkarce i dość nieoczekiwanie Uniwersytet objął prowadzenie. W 35’ Gosirki miały dobrą okazję do wyrównania, ale znajdująca się tuż przed bramką Patrycja Rurka, po otrzymaniu podania źle trafiła w piłkę, która poszybowała nad poprzeczką. Na kilka minut przed końcem pierwszej części gry Uniwersytet był bliski podwyższenia prowadzenia. Po dograniu piłki przez Oliwię Wierzbicką, strzał oddała Estera Żakowska, ale został on obroniony. Natychmiast do piłki doskoczyła Oliwia Wierzbicka, która oddała kolejną próbę, ale i tym razem górą była Julia Fuks.

Na początku drugiej połowy Akademiczki przejęły inicjatywę i przeprowadzały kolejne rajdy ofensywne, w inicjowaniu których niejednokrotnie brał udział zgrany duet – Pola Jóźwiak oraz Oliwia Wierzbicka. W 48’ po podaniu Łucji Krzepkowskiej strzał na bramkę Piaseczna oddała Estera Żakowska, ale nie był on wystarczający by pokonać bramkarkę i piłka znalazła się w rękawicach Julii Fuks. Chwilę później, po długim prowadzeniu piłki na prawym skrzydle, drugą bramkę dla Akademiczek zdobyła Oliwia Wierzbicka. Uniwersytet prowadził już 2:0, ale do końca spotkania pozostawało jeszcze sporo czasu. W 58’ Gosirki były bliskie zdobycia bramki kontaktowej, ale po strzale Zuzanny Wiśniakowskiej piłka trafiła w poprzeczkę. Sztuka ta udała się dopiero w 63’, kiedy to znajdująca się tuż obok bramki Uniwersytetu Aleksandra Tokaj otrzymała piłkę i strzałem umieściła piłkę w siatce. W kolejnych minutach zespół z Piaseczna konsekwentnie dążył do odrabiania strat, ale oddane próby strzałów m.in. przez Emilię Barto oraz Martę Łukasiak były niecelne. W 81’ po strzale jednej z Gosirek piłka trafiła w rękę znajdującej się w polu karnym kapitan Akademiczek. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę wyrównującą zamieniła Julia Tulo. W 85’ zespół z Piaseczna objął prowadzenie po tym jak dogranie Patrycji Rurki wzdłuż linii końcowej wykorzystała Marta Łukasiak. W doliczonym czasie gry Akademiczkom udało się wywalczyć rzut wolny w niewielkiej odległości od pola karnego. Zanim Uniwersytet wykonał ten stały fragment gry, w bramce gości nastąpiła zmiana i Julię Fuks zastąpiła Kaja Ożgo, która jednak nie miała okazji do interwencji, gdyż gospodynie po dośrodkowaniu w pole karne nie zdołały oddać strzału.