[Odwiedzamy ligi niższe] Mazowiecka IV liga, Vulcan wygrywa na wyjeździe

W spotkaniu czwartej ligi, grupy mazowieckiej, KS Vulcan Wólka Mlądzka pokonał na wyjeździe Mazovię Grodzisk Mazowiecki 2:3 i zgarnął komplet punktów, choć to gospodynie dwukrotnie obejmowały prowadzenie w meczu.

Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki z Grodziska Mazowieckiego. Już w 3’ świetną okazję na zdobycie bramki miała Aleksandra Krasnodębska, ale piłka po jej strzale przeleciała nad poprzeczką. W 12’ zawodniczka Mazovii, do której niejednokrotnie kierowane były długie podania z pominięciem środka, zrehabilitowała się i zdobyła pierwszą bramkę w spotkaniu. Gospodynie długo nie utrzymały prowadzenia i w 17’ po strzale Zuzanny Dąbrowskiej był już remis. Po trzydziestu minutach gry, niewielką przewagę na boisku wypracował zespół gości, który coraz częściej zagrażał bramce Mazovii. W 32’ dwukrotnie szansę na zdobycie bramki miała Alicja Wilk, ale przy obu próbach górą była broniąca bramki gospodyń, Nina Faderewska. W 42’ okazji na zdobycie bramki nie zmarnowały zawodniczki Mazovii, które ponownie objęły prowadzenie, a zdobywczynią gola po długim prowadzeniu piłki po lewym skrzydle była Julia Mońka.

Tuż po przerwie szansę na zdobycie kolejnej bramki dla Mazovii miała Aleksandra Krasnodębska, ale tym razem jej strzał obroniła Kamila Młynarska. W 59’ rzut wolny wywalczył zespół gości. Do wykonania stałego fragmentu podeszła Weroniak Szwarc, która po mocnym uderzeniu piłki zdobyła bramkę i Vulcan po raz drugi doprowadził do remisu. Chwilę później Vulcan wywalczył kolejny rzut wolny. Na strzał ponownie zdecydowała się Weronika Szwarc, ale tym razem nie zdołała zaskoczyć Niny Faderewskiej. W 73’ po małym zamieszaniu w polu karnym Mazovii, Vulcan wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne, strzał głową oddała Klaudia Kobus i zdobyła bramkę wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W samej końcówce spotkania Mazovia usiłowała odrobić straty i wywalczyć chociaż punkt. W ostatnich minutach dobre okazje do wyrównania miały Aleksandra Krasnodębska oraz Klaudia Klocek, ale po strzałach obu zawodniczek piłka przeleciała nad poprzeczką i mecz zakończył się zwycięstwem gości.