[Odwiedzamy ligi niższe] Pewna wygrana UW w starciu z KS Raszyn [FOTO]

W dzisiejsze, słoneczne przedpołudnie rozpoczął się mecz 7. kolejki grupy północnej pomiędzy zespołami KU AZS Uniwersytet Warszawski a KS Raszyn. Kibice nie mogli narzekać na nudę, gdyż piłka lądowała w bramce aż 9 razy.

Wynik spotkania w 6’ otworzyły Akademiczki. Po wywalczonym rzucie wolnym bezpośrednio strzał na bramkę oddała Emilia Jarzyna, ale broniąca bramki gości Karolina Usnarska odbiła piłkę, która trafiła pod nogi Kingi Rosłon, a po jej uderzeniu wylądowała w bramce Raszyna. Gospodynie chwilę później były bliskie podwyższenia prowadzenia po tym, jak Emilia Jarzyna dograła wysoką piłkę do wbiegającej w pole karne Angeliki Kacalak, ale strzał zawodniczki wybroniła bramkarka KS Raszyn. W 18’ Raszyniankom udało się odrobić stratę. Na lewym skrzydle strzał na bramkę oddała Oliwia Czarnocka, który udało się wybronić Zuzannie Nikisz, ale do piłki natychmiast doskoczyła Bednarczyk Natalia i zdobyła bramkę wyrównującą. Na odpowiedź Akademiczek nie trzeba było czekać długo i już w 22’ po dograniu Emilii Jarzyny z rzutu rożnego bramkę na 2:1 po strzale głową zdobyła kapitan Uniwersytetu Warszawskiego, Julia Przybyłkowicz. 4 minuty później zawodniczki UW prowadziły już dwiema bramkami po strzale Ady Bartosiewicz, która otrzymała dogranie niemal do pustej bramki od Aleksandry Pindelskiej, która świetnym rozegraniem na prawym skrzydle rozpracowała obronę rywalek. Asystująca przy trzeciej bramce dla Uniwersytetu zawodniczka również zdobyła bramkę w 38’ strzałem przenosząc piłkę nad bramkarką. Tuż przed przerwą KS Raszyn zmniejszył stratę do dwóch bramek po tym, jak w środku pola piłkę zdołała przechwycić Oliwia Czarnocka, która po długim prowadzeniu piłki celnym strzałem umieściła ją w bramce.

Po przerwie w 65’ na listę strzelczyń wpisała się Agnieszka Gołębiowska, która zdobyła bramkę dobijając piłkę po pierwszej obronionej swojej próbie. Chwilę później Raszynianki były bliskie zdobycia bramki i zmniejszenia straty do rywalek, ale po dograniu Oliwii Czarnockiej niecelny strzał na bramkę UW oddała Wiktoria Czarnocka. W 73’ swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobyła Ada Bartosiewicz i Uniwersytet Warszawski prowadził już 6:2. Na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, po samotnie przeprowadzonym kontrataku również drugą swoją bramkę w meczu zdobyła Oliwia Czarnocka, ustalając wynika spotkania na 6:3.