[Odwiedzamy ligi niższe] Uniwersytet Warszawski pokonuje rezerwy Medyka Konin [FOTO]

W II lidze, grupie północnej drużyna Uniwersytetu Warszawskiego zdobyła swoje pierwsze punkty w sezonie pokonując na własnym stadionie drugi zespół Medyka POLOmarket Konin 1:0.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, oba zespoły stwarzały sytuacje bramkowe, ale skuteczna gra w obronie uniemożliwiała drugiej stronie wykończenie akcji, która dałaby bramkę. Zawodniczki zespołu z Konina okazję na objęcie prowadzenia miały już w 2’ po strzale Oliwii Jaśniak, ale po interwencji Zuzanny Nikisz w bramce Akademiczek drużyna gości wywalczyła jedynie rzut rożny. Z kolei w 4’ atak Uniwersytetu zwieńczyła strzałem Angelika Kacalak, ale był on niecelny i piłka minęła bramkę. Najbliżej zdobycia bramki w I połowie dla gospodyń była Aleksandra Łyżwińska, która w 27’ przejęła piłkę w polu karnym Medyka po złym rozegraniu w obronie, ale ostatecznie po strzale napastniczki Uniwersytetu piłka znalazła się w rękawicach Julii Woźniak.

Po przerwie zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego objęły prowadzenie po 6 minutach od wznowienia gry. Z lewego skrzydła w pole karne rywalek z piłką wtargnęła Anita Sikora i dograła do dobrze ustawionej Emilii Jarzyny, która celnym strzałem posłała piłkę do bramki. Rywalki po straconej bramce kilkukrotnie próbowały doprowadzić do wyrównania, ale brakowało skuteczności. Po nieudanej akcji gospodyń w 56’ z kontrą ruszyły zawodniczki Medyka, a atak strzałem wykończyła Hanna Skryhanava, który został obroniony przez bramkarkę UW. Napastniczka zespołu z Konina miała kolejną okazję na bramkę w 65’, kiedy po dośrodkowaniu zdecydowała się na strzał z woleja, jednak źle wymierzyła uderzenie w piłkę, która ostatecznie przeleciała wysoko nad bramką. Do zdobycia bramki wyrównującej niewiele zabrakło Oliwii Jaśniak, kiedy to zawodniczka gości w 71’ znalazła się z piłką w polu karnym Uniwersytetu nie mając w pobliżu rywalek, ale zawodniczka gości zbyt mocno przymierzyła i piłka poleciała nad poprzeczką. Mimo braku zmian w zespole z Konina, cały zespół nie ustępował w ataku do samego końca spotkania. Już w doliczonym czasie w jednej z ostatnich akcji Medyka, szansę na zdobycie bramki miała ponownie Hanna Skryhanava, ale w ostatnim momencie dogranie do napastniczki przerwała Agnieszka Gołębiowska nie dopuszczając do wykończenia groźnej sytuacji.