[Odwiedzamy Ligi Niższe] Wygrana Uniwersytetu na zakończenie sezonu [FOTO]

W ostatniej kolejce II ligi kobiet, grupy wschodniej, KU AZS Uniwersytet Warszawski zwyciężył u siebie z drużyną Loczki Wyszków 4:2, sprawiając zgromadzonym na stadionie fanom miły prezent na zakończenie sezonu.

Choć oba zespoły miały w zasadzie zapewnione pozostanie w lidze na kolejny sezon, to od początku spotkania pokazały, że nie zamierzają zrezygnować z walki o 3 punkty. W pierwszych minutach meczu kilka dobrych sytuacji stworzyły gospodynie, w 5. minucie strzał na bramkę przeciwniczek oddała Karolina Fandrejewska, który sprawił pewne problemy bramkarce z Wyszkowa, Katarzynie Kulasińskiej. Ale w 11. minucie to zespół gości cieszył się ze z objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu w pole karne Uniwersytetu, źle interweniowała stojąca na bramce Natalia Mikuła, która wybiła piłkę wprost pod nogi Natalii Czyż, która natychmiast posłała piłkę do siatki. Po zdobyciu bramki drużyna z Wyszkowa zamierzała dalej iść za ciosem. W przeciągu kilku minut, aż czterokrotnie na bramkę Uniwersytetu uderzała Paulina Pokraśniewicz. Za pierwszym razem zawodniczka Loczków trafiła w słupek, za drugim po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Annę Jałochę strzał napastniczki obroniła Natalia Mikuła. Przy trzeciej próbie również interweniowała bramkarka gospodyń, natomiast przy ostatniej wyręczyła ją grająca w obronie Sylwia Żbikowska, wybijając piłkę na róg. Wydawało się, że jeżeli do przerwy ma paść kolejna bramka, to zdobędą ją zawodniczki Loczków, ale niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w 41. minucie bramkę wyrównującą strzeliła z dużej odległości Emilia Jarzyna. W ostatniej minucie pierwszej części gry Akademiczki miały szansę na drugą bramkę, kiedy to po kontrze z lewego skrzydła piłkę w pole karne do Kornelii Bińczyk dograła Aleksandra Pindelska, ale dobra gra w obronie gości uniemożliwiła napastniczce oddanie strzału.

W drugiej połowie gospodynie bardzo szybko objęły prowadzenie. W 47. minucie druga bramka dla Uniwersytetu padła niemal po identycznej sytuacji jak w pierwszej połowie. Znów mocnym strzałem z dystansu popisała się Emilia Jarzyna, ale tym razem nie udało się jej zaskoczyć Katarzyny Kulasińskiej. Bramkarka gości swoją interwencją zbiła jednak piłkę wprost do osamotnionej Kornelii Bińczyk, która z łatwością trafiła do bramki dając prowadzenie Akademiczkom. Kolejną okazję na zdobycie bramki Uniwersytet miał kilka minut później, po tym jak rzut wolny wywalczyła Agnieszka Gołębiowska. Strzał ze stałego fragmentu oddała Maja Rębiś, ale piłkę wyłapała Katarzyna Kulasińska. Kolejna szansa nadeszła w 66. minucie, kiedy to rzut karny wywalczyła Kornelia Bińczyk. Do wykonania jedenastki podeszła Emilia Jarzyna, która pewnym strzałem pewnym strzałem po raz drugi pokonała bramkarkę Loczków. Zespół gości nie zamierzał się poddawać i w 81. minucie zdobył bramkę kontaktową. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne dograła Anna Jałocha, a po chwili przejęła ją Anna Bortkiewicz, która nie mając w pobliżu rywalek precyzyjnym strzałem posłała piłkę do bramki. Pod koniec spotkania Loczki miały jeszcze szansę na wyrównanie, ale dobrą interwencją popisała się Natalia Mikuła. Już w doliczonym czasie gry sytuację wyjaśniła Anita Sikora, która trafiając do bramki w ostatnich sekundach meczu ustaliła wynik spotkania na 4:2.

KU AZS Uniwersytet Warszawski z dorobkiem 30 punktów zakończył sezon na 10. miejscu, natomiast Loczki Wyszków uplasował się na 6. lokacie zdobywając zaledwie punkt więcej.