[Odwiedzamy ligi niższe] Wysoka wygrana Górzna w meczu z Uniwersytetem [Galeria]

W meczu II ligi, grupy wschodniej, grający na wyjeździe zespół KS Unifreeze Górzno zwyciężył z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego 1:11! Brak kilku podstawowych zawodniczek w składzie gospodyń sprawił, że nie były w stanie nawiązać równej walki z zespołem z Górzna.

Wynik spotkania w 8. minucie otworzyła Patrycja Polewska. Kwadrans później Agata Bała wywalczyła rzut karny, a jedenastkę na kolejną bramkę dla gości zamieniła Natalia Olszowska. Chwilę później szansę na bramkę kontaktową z rzutu wolnego miał zespół Uniwersytetu, ale po dobrym dośrodkowaniu w pole karne, broniąca bramki Górzna, Marta Ozimek, w ostatniej chwili ubiegła Kornelię Bińczyk i zbiła piłkę uniemożliwiając napastniczce oddanie strzału. Nim minęło pół godziny spotkania, zespół gości prowadził już trzema bramkami po trafieniu Mai Kozłowskiej. Strata kolejnej bramki pobudził zespół z Warszawy, który ruszyło ofensywy. Kolejne dwie próby strzałów na bramkę oddała Kornelia Bińczyk, ale obie okazały się nieskuteczne. Jedyną bramkę w meczu dla gospodyń zdobyła w 40. minucie Karolina Fandrejewska, która wykorzystując błąd bramkarki trafiła do pustej bramki.

W drugiej części spotkania bramki zdobywała już tylko ekipa z Górzna. Tuż po przerwie kolejne trafienie dla gości zdobyła Oliwia Szmytkowska, posyłając piłkę precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę. W 53. minucie swoją pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyła kapitan Unifreeze Górzno, Agata Bała, a chwilę później kolejne trafienie dołożyła Patrycja Polewska. Siódmą bramkę dla gości zdobyła w 57. minucie Martyna Żmijewska. Mimo przytłaczającej przewagi przeciwniczek, Akademiczki nadal podejmowały próby ataku na bramkę Górzna. W 60. minucie po długim rajdzie na lewym skrzydle, strzał na bramkę oddała Anita Sikora, ale nie sprawił on problemów Marcie Ozimek. W 64. minucie, po tym jak Unifreeze Górzno wywalczyło rzut wolny, bezpośrednim strzałem w samo okienko popisała się Agata Bała, podwyższając wynik na 1:8. Pod koniec spotkania, w przeciągu zaledwie dwóch minut, kolejne dwa trafienia dla gości dołożyła Maja Kozłowska, a wynik spotkania na 1:11 w 87. minucie ustaliła Agata Bała.