[Odwiedzamy Ligi Niższe] Wysoka wygrana Uniwersytetu Warszawskiego [FOTO]

Popis strzelecki zespołu KU AZS Uniwersytet Warszawski, który we wczorajszym spotkaniu II ligi, grupy wschodniej, wygrał u siebie z drużyną UKS Sparta Daleszyce 8:2. Zawodniczki z Daleszyc ze względu na brak rezerw i doznane w trakcie meczu kontuzje musiały kończyć spotkanie w dziewiątkę.

Deszcz nie zachęcał kibicowaniu na świeżym powietrzu, ale niesprzyjająca aura nie przeskodziła zawodniczkom obu zespołów w rozegraniu ciekawego spotkania, w którym padło aż 10 bramek. Zespół gości bardzo agresywnie rozpoczął mecz i już w pierwszej minucie strzał na bramkę Uniwersytetu oddała Federica Dall’ara, ale został on obroniony przez Natalię Mikułę. Wynik spotkania w 7. minucie otworzyła Kornelia Bińczyk, która wykorzystała podanie Anity Sikory i dała prowadzenie gospodyniom. W kolejnych minutach rywalizacja toczyła sie od bramki do bramki, więcej sytuacji bramkowych stwarzały zawodniczki z Warszawy, ale żadnej z drużyn nie udawało się umieścić piłki w siatce przeciwnika. Dopiero w trzecim kwadransie gry nastąpił przełom i zawodniczkom Sparty Daleszyce udało się doprowadzić do wyrównania. W 34. minucie mocny strzał na bramkę gospodyń oddała Aleksandra Pawlik, jednak nie był os wystarczający by pokonać Natalię Mikułę. Bramkarka zespołu z Warszawy skapitulowała dwie minuty później po fenomenalnym strzale Federici Dall’ary, po którym piłka trafiła do siatki odbijając się wcześniej od słupka.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części spotkania. Zespół z Warszawy natychmiast po wznowieniu gry przeszedł do ataku i już w pierwszych minutach miał dwie świetne sytuacje, których jednak nie udało się wykorzystać. Najpierw po zagraniu Kornelii Bińczyk strzał oddała Agnieszka Gołębiowska, a minutę później po podaniu drugiej z zawodniczek Uniwersytetu uderzała Karolina Fandrejewska, ale obie próby zostały obronione przez Oliwię Petelicką. Zespół z Warszawy wyszedł ponownie na prowadzenie dopiero po strzale Katarzyny Wasiak, która po indywidualnej akcji na prawym skrzydle pokonała bramkarkę Sparty. Brak rezerw w zespole gości zaczął doskwierać trenerowi Marcinowi Wengorskiemu w 50. minucie meczu, kiedy to strzał Mai Rębiś z rzutu wolnego ofiarnie zablokowała Paulina Bednarska, która z powodu doznanego urazu musiała po chwili opuścić boisko. Z minuty na minutę przewaga gospodyń była coraz bardziej widoczna. W 58. minucie kolejne trafienie dla Uniwersytetu dorzuciła Anita Sikora. Świetnym zagraniem w 72. minucie popisała się Agnieszka Gołębiowska, dogrywając piłkę do osamotnionej w polu karnym Katarzyny Wasiak, która po raz drugi w tym spotkaniu wpisała się na listę strzelczyń. Zawodniczki z Daleszyc miały dużo mniej okazji na stworzenie zagrożenia dla bramki gospodyń, jednak w 74. minucie gościom udało się zdobyć drugą bramkę. Niefortunne podanie Natalii Mikuły przechwyciła dobrze ustawiona Federica Dall’ara, która z zimną krwią pokonała bramkarkę z Warszawy. W pozostałej części spotkania punktowały już tylko podopieczne trener Marii Wąsowskiej. Swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobyła w 79. minucie Anita Sikora. Kolejną bramkę dla Uniwersytetu zdobyła Aleksandra Jasik, która po wcześniej wybronionym strzale Agnieszki Gołębiowskiej, natychmiast doskoczyła do piłki i umieściła ją w siatce. Po zdobytej przez gospodynie bramce, skład zespoły Sparty Daleszyce zmniejszył się o kolejną zawodniczkę. Bramkarka gości nie była w stanie dalej kontynuować gry i w bramce musiała ją zastąpić grająca w polu Julia Iwaniec. Nim spotkanie dobiegło końca, swoje drugie trafienie dorzuciła w 86. minucie Aleksandra Jasik, a wynik spotkania na 8:2 w samej końcówce ustaliła kapitan Uniwersytetu Warszawskiego, Julia Przybyłkowicz.