foto. Krzysztof Wacławek / KobiecyFutbol.pl

W 17. kolejce II ligi, w grupie północnej zmierzyły się ze sobą dwa zespoły ze stolicy – KU AZS Uniwersytet Warszawski podejmował u siebie drużynę MUKS Praga Warszawa. W derbach, tak jak to było w rundzie jesiennej, lepsze okazały się piłkarki Pragi, które zwyciężyły 3:0.

Drużyna gości już w 2’ była bliska objęcia prowadzenia kiedy po rzucie wolnym wykonanym przez Martynę Sokołowską piłka trafiła w słupek. Po chwili z kontrą ruszyły Akademiczki i strzał na bramkę rywalek oddała Kornelia Bińczyk, ale chybiła i piłka opuściła boisko. W 14’ szansę na objęcie prowadzenia miał Uniwersytet po tym, jak podanie od Kornelii Bińczyk otrzymała Angelika Kacalak, ale strzał zawodniczki był zbyt lekki i nie sprawił problemów interweniującej Weronice Bieleckiej. Po błędzie w obronie gospodyń w 25’ okazję miały z kolei zawodniczki Pragi, ale znajdującej się w polu karnym Natalii Frączek udało się wywalczyć jedynie rzut rożny. Wynik spotkania w 36’ po indywidualnej akcji wyprowadzonej na prawym skrzydle otworzyła Dominika Dębska, wyprowadzając drużynę Pragi Warszawa na prowadzenie. Na 3 minuty przed końcem połowy Uniwersytet miał szansę wyrównanie. Po obronionym strzale Kornelii Bińczyk, piłkę przechwyciła Angelika Kacalak i wywalczyła rzut wolny. Bezpośredni strzał ze stałego fragmentu oddała Emilia Jarzyna, jednak był on zbyt mocny i piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Po przerwie w 63’ Akademiczki były bliskie zdobycia bramki wyrównującej. Po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się Oliwia Wierzbicka. Zawodniczka Uniwersytetu oddała strzał, który zdołała zablokować Weronika Bielecka, jednak po interwencji piłka nadal zmierzała w kierunku bramki, po czym odbiła się tuż przed linią i zespół gości uniknął straty gola. W 82’ Prażanki podwyższyły prowadzenie po strzale z dystansu Natalii Frączek. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustaliła Oliwia Katowicz.

II liga  – 17. kolejka
KU AZS Uniwersytet Warszawski – MUKS Praga Warszawa 0:3 (0:1)
Dębska 36’, Frączek 82’, Katowicz 90’

kartki: Pruszczyk (ż/k)

UW: Nikisz – Kacalak (60’ Wierzbicka), Bińczyk, Przybyłkowicz (81’ Krempa), Sikora, Rębiś, Pindelska, Pruszczyk, Gołębiowska, Jarzyna, Maciejewska

Praga: Bielecka – Glinka (69’ Kuczyńska), Katowicz, Dymitrowicz, Laur, Lipa, Marciszewska, Sokołowska, Tarasiewicz, Dębska, Frączek (85’ Porębska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here