OFICJALNIE: FIFA podjęła ostateczną decyzję w sprawie mistrzostw świata U-17 i U-19!

Komitet Wykonawczy FIFA podczas ostatniego posiedzenia podjął decyzję o odwołaniu turnieju mistrzostw świata U-17 kobiet, które wcześniej zostały przełożone ze względu na pandemie COVID-19.

FIFA poinformowała, że decyzja podjęta została po konsultacjach z krajami, które miały uczestniczyć w miniturniejach (reprezentacja Polski miała wziąć udział w turnieju e Chorwacji gdzie Biało-Czerwone miały zmierzyć się z gospodyniami, Serbią oraz Czarnogórkami).

Cały poprzedni sezon w którym rozgrywano spotkania eliminacyjne został anulowany, a mistrzostwa przeniesione zostały na rok 2022. Organizacja turnieju zaproponowana zostanie Indiom, które miały zorganizować w swoim kraju przyszłoroczne finały mistrzostw świata.

Dobre informację napłynęły dla reprezentacji U-19, które dokończą eliminację i rozegrają turniej finałowy, który zorganizuje Białoruś, a odbędzie się od na przełomie lipca i sierpnia. Polki turniej kwalifikacyjny rozegrają na własnych boiskach w kwietniu, a spotkania barażowe rozegrane zostaną w czerwcu.

 

Inne wiadomości

I ligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz